Jaką walizkę wybrać

 

Jaką walizkę wybrać? jaką walizkę kupić?

 

Na dwóch czy czterech kółkach? Miękka czy twarda? Jaka wielkość? Z zamkiem szyfrowym czy bez? Jaki kolor? Jaka marka? W tym artykule spróbujemy pomóc w wyborze odpowiedniej walizki.

 

Kółka do walizki

Obecnie trudno spotkać w sprzedaży walizkę bez kółek. W krótkim czasie stały się one niezbędnym elementem walizki. Coraz częściej możemy spotkać kółka także w torbach podróżnych i plecakach. Ale wracając do walizek- wybór jest w zasadzie prosty- 2 lub 4 kółka. Według naszej opinii walizkę dwukołową warto kupić wtedy, kiedy planujemy ciągnąć ją za sobą na dłuższych odcinkach i po niezbyt równej nawierzchni. Kółka w takim bagażu obracają się w jednej osi i zwykle mają większą średnicę. Krótko mówiąc są bardziej solidne i zniosą więcej. Jeśli jednak walizkę przemieszczamy tylko z samochodu do samolotu, z samochodu do hotelu itp. czyli na krótkich odcinkach, wtedy warto zastanowić się nad walizką czterokołową. Taka walizka jest o tyle wygodniejsza, ponieważ prowadzimy ją obok siebie w pozycji pionowej. Kółka obracają się wokół własnej osi, dlatego łatwo taką walizką manewrować na małej powierzchni. Zalecamy aby taką walizką, o ile jest to możliwe, prowadzić na czterech kołach.

 

Miękka czy twarda walizka? Którą kupić?

Miękkie walizki wykonane są najczęściej z polyestru lub nylonu. Twarde z ABS-u, Polipropylenu (PP) lub Policarbonatu (PC). Nadrzędnymi materiałami są nylon (w przypadku walizek miękkich) i policarbonat (inaczej- poliwęglan) w przypadku walizek twardych - jest to materiał bardzo twardy, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia, zadrapania i pęknięcia. Inną ważną cechą policarbonatu jest jego niska waga.

Twarde walizki mają tą zaletę, że łatwo je utrzymać w czystości. Jeśli się zabrudzą to często wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Lepiej też zabezpieczają bagaż przed deszczem. Z kolei miękkie są bardziej elastyczne jeśli chodzi o objętość- często posiadają możliwość powiększenia objętości przez rozsunięcie dodatkowego suwaka. Często też posiadają dodatkową kieszeń na froncie.

To głównie jakość materiału decyduje o cenie walizki.

 

Wkrótce ciąg dalszy...

pixel