A może by tak rzucić wszystko i wyjechać? Walizki na podróże przez świat

2017-11-06
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać? Walizki na podróże przez świat

Chociaż znane powiedzenie radzi, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, w dzisiejszych czasach w ciągu maksymalnie kilkunastu godzin dotrzeć można właściwie w każdy zakamarek świata. Jednak w podróż – niezależnie od jej długości czy ilości przemierzonych kilometrów – wypadałoby zabrać ze sobą bagaż. Warto zatem posiadać solidną, trwałą walizkę, która pojemnością będzie odpowiadała planowej podróży.

Walizki kabinowe, czyli elegancja i wygoda

Ten wyjątkowo popularny w ostatnich latach model walizek zawdzięcza swoją nazwę wymiarom, które czynią go idealnym bagażem podręcznym w trakcie podróży samolotem. Są one niezwykle lekkie, a przy tym solidne i wytrzymałe. Równie charakterystyczną cechą modeli kabinowych są aż cztery kółka obracające się o 360 stopni. Dzięki temu z walizką tego typu można poruszać się szybko i sprawnie.

Mala-walizka-PUCCINI-PC021-Vienna-szara-12236


Mala-walizka-PUCCINI-PC020-Stockholm-biala-11626_2

Średnie walizki na niewielkie podróże

Podróż nie musi od razu oznaczać wielotygodniowej wyprawy. Na te kilkudniowe doskonałym rozwiązaniem będzie walizka średniego rozmiaru. Powinna być lekka, aby nie zwiększać niepotrzebnie wagi bagażu i wykonana z trwałego materiału. Oprócz tradycyjnych, materiałowych egzemplarzy, znaleźć można również te bardziej solidne, wykonane z elastycznego polikarbonatu.

Srednia-walizka-PUCCINI-PC021-Vienna-bordowa-12230


Srednia-walizka-PUCCINI-EM-50720-Parma-czarna-11661_3

Duża walizka na miarę dalekiej podróży

W przypadku przygotowań do naprawdę długiej lub dalekiej podróży, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie spakowanie się w komfortową, pojemną walizkę. Zawierają one zwykle kilka ułatwiających utrzymanie porządku przegródek oraz szereg przydatnych kieszeni. Podczas wyboru dużej walizki niezwykle istotnym elementem będzie jej waga – warto szukać jak najlżejszej, gdyż w przypadku tak pokaźnego bagażu zwiększanie jego wagi ciężkim stelażem jest zwyczajnie niepotrzebne.

Duza-walizka-SUMATRA-1011A-9-czarna-CASSO-9550_5


Duza-walizka-AMERICAN-TOURISTER-20G-Funshine-turkusowa-9107_1


Duza-walizka-AMERICAN-TOURISTER-03G-Jazz-2-0-czarna-world-8969_5

Zestawy walizek – wygodna opcja na lata

Zamiast szukać walizki przed każdym wyjazdem, równie dobrze można od razu zaopatrzyć się w cały komplet. W jego skład zwykle wchodzi mała (kabinowa), średnia oraz duża walizka, chociaż w ofercie producentów znajdują się również zestawy zawierające jeden kabinowy oraz dwa średnie lub dwa duże egzemplarze.

Zestaw-trzech-walizek-PUCCINI-ABS01-Barcelona-fioletowy-3418_7


Zestaw-trzech-walizek-AMERICAN-TOURISTER-91A-Vivotec-zielona-limonka-8401_11

Pomysłowe akcesoria do walizek

Dla osób, które podróżują wyjątkowo często lub przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa swoich rzeczy, producenci przygotowali szereg pomysłowych dodatków. Ogromną popularnością cieszą się identyfikatory pozwalające dołączyć do walizki swoje podstawowe dane. W razie zaginięcia bagażu umożliwią one kontakt znalazcy z jego właścicielem. Godne uwagi zapalonych podróżników są również pasy zabezpieczające walizkę przed przypadkowym otwarciem, umożliwiające także łączenie kilku bagaży w jeden.

Identyfikator-do-bagazu-PUCCINI-ZB02-czarny-7611_1


Pas-zabezpieczajacy-bagaz-PUCCINI-20805-czarny-1246_1

Sklepy z walizkami posiadają w swojej ofercie również inne, przydatne w podróży akcesoria. W przypadku wyprawy samolotem lub pociągiem dobrym pomysłem będzie zakup poduszki ułatwiającej komfortowe spanie na siedząco. Równie praktyczna może okazać się opaska na oczy lub pozwalająca na bezpieczne schowanie pieniędzy i dokumentów saszetka.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel