Blog

Życie na walizkach – ale na jakich?

Życie na walizkach – ale na jakich?Wyjazd na urlop a wyjazd w podróż biznesową to zupełnie dwie różne kwestie. Niektórzy ludzie podróżują dla przyjemności, inni są niejako zmuszeni, by ciągle przebywać w drodze, bo pozwala im to na zawodowy rozwój. Nie sposób wartościować, czy taki tryb życia jest słuszny i przyjemny, jednak bez wątpienia wymaga wielu wyrzeczeń oraz odpowiedniego przygotowania. Jedną z kluczowych w takiej sytuacji spraw będzie kupno walizek i toreb podróżnych, dzięki którym nasze przemieszczanie stanie się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze. Na jakie się zdecydować?
Przeczytaj więcej

Rodzinne podróżowanie – jak je zaplanować?

Rodzinne podróżowanie – jak je zaplanować?Podróże bez wątpienia kształcą i rozwijają. Pozwalają się też zrelaksować, oderwać od codzienności i zacieśnić więzy. Właśnie dlatego rodzinne podróżowanie to doskonały sposób, by wspólnie spędzić czas. Choć wyjazd z dziećmi wielu osobom nie kojarzy się z wypoczynkiem, to wcale nie musi tak być. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Jak zaplanować urlop w towarzystwie najmłodszych, by był satysfakcjonujący dla wszystkich członków rodziny?
Przeczytaj więcej

Torba podróżna dla każdego – czy istnieje?

Torba podróżna dla każdego – czy istnieje?W dzisiejszych czasach podróżowanie jest tanie i proste. Wyjeżdżamy nawet kilka razy do roku – często turystycznie, ale również w sprawach służbowych czy osobistych. W każdej takiej sytuacji niezbędny jest bagaż, dzięki któremu przewozimy wszystkie potrzebne przedmioty, ubrania, akcesoria, kosmetyki. Torba podróżna jest więc konieczna i niezastąpiona, gdy wyruszamy w trasę. Biorąc jednak pod uwagę różnorodne cele podróży, czy można mówić o czymś takim jak uniwersalna torba dla każdego? Jaka powinna być i co brać pod uwagę podczas jej kupna?
Przeczytaj więcej

Grawer i tłoczenie inicjałów – jak to robimy?

Grawer i tłoczenie inicjałów – jak to robimy?Grawerstwo to jedna z najstarszych technik zdobienia przedmiotów. Dawniej, wzory i litery na metalach, szkle czy kamieniach szlachetnych tworzono ręcznie, przy pomocy specjalnych ostrzy ze stali. Obecnie, technologia ta uległa automatyzacji. Grawer i tłoczenie inicjałów można wykonywać w przeróżnych materiałach z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonego do tego celu lasera. Dzięki temu w prosty sposób na skórzanych portfelach i etui powstają wybrane cytaty, symbole czy litery. Taki spersonalizowany przedmiot to doskonały pomysł na przydatny prezent dla bliskiej osoby, który będzie się wyróżniał na tle innych. Co jeszcze warto wiedzieć o całym procesie grawerowania?
Przeczytaj więcej

Walizki Puccini – marka, na którą warto zwrócić uwagę

Walizki Puccini – marka, na którą warto zwrócić uwagęPolska marka Puccini działa na rynku już od 1996 roku. Choć zajmuje się wyrobem różnorodnej galanterii (portfeli, toreb, rękawiczek, torebek, pasków) to inspiracją do jej założenia były podróże, co zaowocowało bogatą kolekcją walizek. Znalezienie balansu pomiędzy funkcjonalnością, a ciekawym i zaspokajającym różne gusta designem od początku stanowiło główny cel założycieli marki. Wśród ich wielu propozycji znajdziemy więc produkty zarówno eleganckie, jak i o wysokich walorach użytkowych. Dlaczego warto zdecydować się na walizkę marki Puccini?
Przeczytaj więcej
    pixel