Deszczowa jesień? Sięgnij po stylowy parasol

2019-09-27
Deszczowa jesień? Sięgnij po stylowy parasolBez wątpienia jesień można określić jako porę roku, która potrafi każdego dnia pokazać inne swoje oblicze. Bezchmurne niebo przed południem, po południu okrywa się grubymi chmurami, a z tych wieczorem zaczyna siąpić deszcz. To czas, w którym warto zaprzyjaźnić się z parasolem, który lada dzień stanie się elementem jesiennych stylizacji.

Parasol w wersji torebkowej – nie pozwól, by deszcz Cię zaskoczył

Jesienny deszcz może zaskoczyć nas w każdej chwili. Warto więc przygotować się na nagłe oberwanie chmury. Zmoknięcie o tej porze roku nie jest przyjemnością. Przemoczone zimnym deszczem ubranie to pierwszy krok do przeziębienia. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć się przed opadami tym bardziej, że można to zrobić elegancko i stylowo. Jesiennym niezbędnikiem w wyposażeniu każdej torebki powinien być składany parasol. Na co dzień złożony i ukryty w praktycznym pokrowcu nie zajmuje dużo miejsca, a w krytycznym momencie sprawdza się jak koło ratunkowe. Jest też dobrą propozycją dla osób, które na co dzień przemieszczają się samochodem, a ich spacer na deszczu ogranicza się jedynie do dystansu dzielącego wyjście z budynku od drzwi auta.

Ciekawą i praktyczną propozycją są automatyczne parasole. Obsługuje się je jedną ręką – zarówno przy rozkładaniu, gdy zaskoczy nas deszcz, jak i składaniu, kiedy parasol przestaje być potrzebny – wystarczy wcisnąć przycisk i deszcz przestaje kapać nam na głowę. To ogromna wygoda szczególnie w sytuacji, gdy ręce zajęte są torbami ze zrobionymi wcześniej zakupami, służbową teczką pełną dokumentów lub telefonem trzymanym przy uchu.

Parasol krótki WITTCHEN PA-7-120 czarny

Na intensywny deszcz - duży parasol na długim kiju

Dodatkiem do jesiennego outfitu w pochmurny dzień jest długi parasol. Stylowy i elegancki, ale przede wszystkim – praktyczny. Wykonany z dobrej jakości materiału wytrzyma niejeden sezon, zachowując swój estetyczny wygląd. Tkanina nie odbarwi się, a solidny stelaż przetrwa jesienne wiatry.

Długi parasol jest dobrym rozwiązaniem szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy wątpliwości, że czeka nas spacer w deszczu. Czasza tego typu modeli jest większa niż parasoli w wersji torebkowej. To oznacza, że można skryć się w nim nieco bardziej komfortowo i bez ryzyka, że zimna woda zacznie kapać nam na plecy lub ramiona.

Parasol długi PIERRE CARDIN 602/4 czarno-brązowy

Kolorowy parasol na jesienną szarugę

Polską jesień możemy podzielić na dwie części. Pierwszej z nich towarzyszy zazwyczaj bogactwo kolorów liści opadających z drzew mieniących się w jesiennym słońcu. Po niej przychodzi czas deszczu, mgieł i nieprzyjemnej słoty. Opadłe liście zmieniają swój kolor, a otaczający nas świat pogrąża się w szaro-burej scenerii.

W drugiej połowie jesieni odczuwalny staje się brak energetycznych barw. Nawet codzienne stylizacje tworzone są zazwyczaj w neutralnych, stonowanych odcieniach. Warto jednak przełamać ten trend i dodać nieco koloru swojemu otoczeniu. Świetnie nadaje się do tego barwny parasol. Czerwień doda energii do działania, a wakacyjne wspomnienia przywoła rozłożona nad głową przeciwdeszczowa czasza w kolorze morza, nad którym spędzaliśmy ostatni urlop lub planujemy najbliższy wypoczynek.

Parasol krótki automat WITTCHEN PA-7-120 czerwony
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel