Garnitur w podróży - jak go przewozić?

2019-03-15
Garnitur w podróży - jak go przewozić?Garnitury, koszule i inne eleganckie ubrania bardzo źle znoszą przewożenie ich w walizce. Zwykle na miejscu okazuje się, że kompletnie nie nadają się do założenia. Wypadałoby więc wozić ze sobą również żelazko, a to już zdecydowanie wpłynęłoby na wielkość bagażu. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić wiele nerwów, jest zakup torby na garderobę. Jakie ma zalety i czy sprawdzi się w każdej sytuacji?

Dlaczego garnitur zapakowany do walizki jest tak bardzo pomięty?

Ubrania przed wyjazdem zwykle starannie składamy, mając nadzieję, że dzięki temu po - wyjęciu z torby na miejscu - będą wyglądać jak przed włożeniem do walizki. Tymczasem zwykle okazuje się, że przybyło na nich sporo fałdek i zagnieceń. Dlaczego tak się dzieje? W walizce oprócz garnituru czy koszuli znajdują się także inne rzeczy, które wzajemnie na siebie naciskają, tworząc zagniecenia. Ponadto materiały zahaczają o siebie, tworząc nowe fałdki, które potem zmieniają się w zagniecenia.

Torba na garderobę – dlaczego warto ją zabrać w podróż?

Torba na garderobę pomoże zredukować problem z pogniecionym garniturem. Zawiesza się w niej wyprasowane ubrania na wieszaku, a w innych przegrodach i kieszonkach umieszcza się koszule, pasek, a nawet i buty. Jest to więc idealnie rozwiązanie dla osób wybierających się na krótki, służbowy wyjazd, które nie chcą się martwić na miejscu o stan swojej garderoby. Taka torba zwykle ma także wymiary pozwalające zabrać ją do samolotu, jako bagaż podręczny. Jest także lekka i zazwyczaj posiada pasek, który umożliwia przewieszenie jej przez ramię. Będzie to przydatne na pewno, gdy prócz torby na garderobę będziemy nosić także inny bagaż.

Torba-na-garderobe-PUCCINI-FM-60062-czarna-914_2

Czy torba na garderobę będzie lepsza od pokrowca?

Najtańszy pokrowiec na garnitur dostaniemy już za kilkanaście złotych. Można go zawiesić na haczyku w samochodzie lub w pociągu. Problem pojawia się, gdy podróżujemy samolotem, gdyż takie wieszaki nie zawsze są dostępne. Ponadto przenoszenie takiego pokrowca, nie zawsze jest wygodne, tym bardziej, gdy mamy jeszcze inny bagaż.

Nie chcesz kupować torby na garderobę? Odpowiednio zapakuj swój garnitur.

Jeżeli nie chcesz podróżować z dwoma torbami i wolisz jednak umieścić swój garnitur w walizce, to pamiętaj o kilku rzeczach, które pomogą zminimalizować zagniecenia na garniturze. Przede wszystkim przed włożeniem go do walizki, zobacz, jak należy go składać, aby nie pomiął się w walizce. W internecie znajdziesz wiele filmików instruktażowych. Postaraj się, aby garnitur znalazł się w oddzielnej kieszonce. Ogranicz także liczbę zabieranych rzeczy, gdyż im mniej zabierzesz, tym Twój bagaż będzie lżejszy. A co za tym idzie - nie będzie tak bardzo naciskał na garnitur.

Wyjście awaryjne – żelazko w hotelu

Przewożąc garnitur w walizce, nigdy nie możesz mieć pewności, czy nie pojawią się jakieś zagniecenia. Dlatego od razu po przybyciu na miejsce wyjmij garnitur z walizki, oceń jego stan i w razie potrzeby udaj się do hotelowej recepcji po żelazko. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę, gdyż liczba urządzeń w hotelu jest zwykle ograniczona, więc rano przed spotkaniem może się okazać, że musisz zaczekać w kolejce, co przysporzy Ci wielu nerwów.

Wybierając się w podróż z garniturem i koszulami należy szczególnie o nie zadbać, aby dojechały do celu bez zagięć. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie garnituru w dedykowanej torbie, co pozwoli skutecznie ograniczyć szansę na pojawienie się nieestetycznych zagnieceń. Natomiast pakując garnitur do walizki, trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio go poskładać, nie dokładać zbyt wielu rzeczy do torby, w której go przewozimy, a najlepiej umieścić go w oddzielnej kieszonce. Natomiast w krytycznej sytuacji trzeba zachować zimną krew i ustawić się grzecznie w kolejce po hotelowe żelazko.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel