Jak dobrać dodatki skórzane na świąteczne okazje?

2019-11-29
Jak dobrać dodatki skórzane na świąteczne okazje?Świąteczne okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Ulice miast rozświetlają okazjonalne iluminacje, a witryny sklepowe wypełnione są bożonarodzeniowymi dekoracjami. Wyjątkowe, świąteczne chwile spędzane w gronie rodziny lub znajomych warto podkreślić również eleganckim strojem. Trzeba przy tym pamiętać, by nie ująć szyku źle dobranymi dodatkami. Dobrym wyborem na świąteczne okazje będzie galanteria skórzana, która doda elegancji każdemu outfitowi.

Skórzane rękawiczki do eleganckiego płaszcza

Święta spędzane w rodzinnym gronie to nie tylko spotkania przy suto zastawionym stole. To również wspólne spacery ulicami zimowego miasta i podziwianie okolicznościowych iluminacji.

Święta to czas, którego wyjątkowość wielu z nas chce podkreślić eleganckim ubiorem, również na spacerze. Z jednej strony zadbajmy o estetykę wizerunku, a z drugiej o zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu cieplnego, by ziąb panujący na dworze nie zepsuł nam radości z chwil spędzanych w rodzinnym gronie.

Noszoną na co dzień kurtkę w okresie świąt zastępujemy eleganckim płaszczem. Codzienne rękawice nie będą tu dobrym dodatkiem. Zdecydowanie lepszą propozycją są rękawice skórzane, które dodadzą szyku wyjątkowej stylizacji i nie pozwolą dłoniom zmarznąć.

Rękawiczki ze skóry, które maja być uzupełnieniem stylizacji na świąteczne okazje dobierz tak, by pasowały do pozostałych dodatków. Zestaw je kolorystycznie z torebką, szalem lub nakryciem głowy. Staraj się też zachować harmonię z płaszczem – do żywych odcieni dobieraj stonowane, neutralne barwy, np. szykowną i zawsze elegancką czerń.

Rękawiczki damskie PUCCINI D-713 czarne

Szykowny pasek do świątecznego garnituru

Święta to czas, w którym szykowny mężczyzna nie powinien rozstawać się z paskiem do spodni. Przyda się nie tylko do tego, by utrzymać na właściwym miejscu nieco przyluźne spodnie założone z myślą o suto zastawionym stole.

Elegancki, skórzany pasek do spodni doda wyjątkowego charakteru świątecznej stylizacji. Dobierz go odpowiednio do charakteru stroju, który planujesz założyć. Przy luźnym outficie postaw na fantazyjną klamrę, a do eleganckiego garnituru wybierz prostą, klasyczną formę zapięcia.

Wybierając pasek skórzany na świąteczną okazję weź pod uwagę również pozostałe dodatki. Dopasuj wszystko kolorystycznie do butów, spinek przy mankietach koszuli oraz zegarka. Zasada ta dotyczy zarówno odcienia skóry, z której wykonany został pasek, jak i metalowej sprzączki spinającej oba jego końce.

Pasek męski WITTCHEN 70-8-058 czarny

Elegancka kopertówka do wieczorowej kreacji

Świąteczne okazje to m.in. rodzinne obiady i uroczyste kolacje w gronie znajomych. Na takie spotkania nie trzeba zabierać ze sobą wielu przedmiotów. Duża torebka, mieszcząca wszystkie podręczne akcesoria, nie jest trafionym dodatkiem do wieczorowej stylizacji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie niewielka torebka typu kopertówka, w której schowasz dokumenty, kartę płatniczą, klucze i telefon.

Dobierając torebkę do świątecznej stylizacji kieruj się zasadą przeciwieństwa. Do outfitu zbudowanego na bazie w mocnym kolorze dołącz stonowane dodatki w neutralnych barwach. Dobrym wyborem przy klasycznej małej czarnej będzie kopertówka w eleganckim odcieniu czerwieni lub szykownego granatu.

Torebka kopertowa PUCCINI BL0114 granatowa
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel