Jak dobrać odpowiedni portfel dla siebie i bliskich

2022-11-07
Jak dobrać odpowiedni portfel dla siebie i bliskichPortfel to jedna z tych rzeczy, które praktycznie każdy zawsze ma przy sobie. Przechowujemy tam nie tylko nasze pieniądze, ale i karty kredytowe, wizytówki, bony, karty do sklepów itd. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo jest wybrać odpowiedni dla siebie portfel. Chcemy, aby był praktyczny, wytrzymały, a jednocześnie dobrze się prezentował. To przedmiot na tyle uniwersalny, że będzie dobrym prezentem niezależnie od okazji. Dobrze byłoby przeznaczyć na jego wybór trochę czasu, aby kupić ten najbardziej właściwy. Jak dobrać odpowiedni portfel dla siebie i bliskich?

Wiek ma znaczenie

Aby wybrać dobry portfel musimy wziąć pod uwagę wiek osoby, która będzie z niego korzystała. Już kilkuletnie dzieci często mają swój portfelik i cieszą się, gdy po uzbieraniu pieniędzy mogą wyruszyć na małe zakupy, dumnie dzierżąc portfel w dłoni. Wiadomo jednak, że maluchowi nie kupimy skórzanego i ogromnego portfela, a raczej mniejszy, kolorowy, ozdobiony kolorową grafiką . Z kolei dla młodzieży odpowiedni będzie portfel z dużą ilością przegródek na różnego rodzaju karty. Osoby starsze z pewnością będą preferowały poręczny i elegancki portfel.
Portfel meski MARCO PM 550 czarny

Rozmiar portfela

Wielkość portfela również ma duże znaczenie. Niektórzy nie lubią dużych portfeli, których nie mają gdzie schować. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Z reguły preferują oni małe skórzane portfele, które bez problemu zmieszczą się w kieszeni kurtki lub spodni. Z kolei panie przeważnie mają przy sobie torebki i lubią większe, bardziej pojemne portfele. Jeśli płacimy głównie kartą i nie nosimy przy sobie zbyt dużo pieniędzy, idealny będzie wąski portfel, bez osobnych przegródek na monety i banknoty. Osoby, które preferują płatność gotówką z reguły borykają się z problemem wielu monet w portfelu, toteż specjalna zapinana kieszonka będzie w tym przypadku niezbędna.
Portfel damski WITTCHEN brazowy nubuk

Tryb życia

Przy wyborze odpowiedniego portfela istotny jest też tryb życia osoby, która stanie się jego posiadaczem. Osoby, które często wszystko gubią i są nieco chaotyczne powinny nosić ze sobą duży portfel z osobnymi przegródkami na wszelkiego rodzaju karty, niewielkie zapiski itp. Ci, którzy praktycznie na okrągło korzystają z portfela i chcą gromadzić w nim pieniądze powinny kupić sobie taki, który ma wygodne, a zarazem bezpieczne zapięcia i jest wytrzymały. W tym przypadku świetnie sprawdzi się portfel z naturalnej skóry. Poza tym niektóre panie traktują portfel jak mini torebkę i dla nich odpowiednie będą duże, pojemne i eleganckie modele.
Portfel meski PUCCINI PL 1698 czarny

Wygląd też jest ważny

Oczywiście równie ważne jest to, aby portfel podobał się swojemu właścicielowi. Każdy ma inne preferencje co do koloru, materiału, wielkości, czy zapięcia. Jedni lubią eleganckie skórzane portfele, a inni cenią sobie swobodę i sportowy styl, więc wybiorą materiałowy portfel na rzepy. Niektórym spodoba się portfel gustownie zdobiony, inni będą woleli jednolity, a jeszcze innych zachwyci oryginalna grafika lub grawer. Często ogromne znaczenie ma usposobienie danej osoby, styl ubierania się, charakter pracy. Jeśli chcemy podarować komuś idealny portfel, musimy dokładnie przemyśleć zakup i wziąć pod uwagę wszystkie wymienione elementy.
Portfel damski PUCCINI Z 1960 turkusowy Libra
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel