Jak dobrać pasek do spodni do stylizacji - inspiracje i porady

2019-03-29
Jak dobrać pasek do spodni do stylizacji - inspiracje i poradyPasek do spodni to element często niedoceniany i pomijamy w codziennych stylizacjach. Zakłada się go, aby podtrzymać zbyt luźne spodnie lub spódnicę nie przywiązując wagi do jego wyglądu a tymczasem to bardzo ważny element garderoby. Odpowiednio dobrany pasek do spodni pozytywnie wpłynie na stylizację. Zatem jak dopasować pasek do stroju?

Dlaczego warto nosić pasek do spodni?

Pasek do spodni warto zakładać nie tylko po to, aby podtrzymywał zbyt dużą garderobę. Przede wszystkim świetnie pełni funkcję dekoracyjną, wiec zakładając odpowiedni pasek, dodamy charakteru nawet najprostszej stylizacji. Ponadto, jeśli właściwie go dobierzemy, to podkreśli atuty sylwetki oraz optycznie ją wyszczupli.

Pasek dobrany do figury

Tylko odpowiednio dobrany do figury pasek spełni wymienione wyżej funkcję. Należy się kierować zasadą, że szczuplejsze osoby powinny zakładać cieńsze paski, a grubsze — szersze. W przeciwnym wypadku dodamy sobie zbędnych kilogramów lub sprawimy, że nasza sylwetka będzie wyglądać na przytłoczoną.

Jak idealnie dobrać pasek do spodni?

Wybierając grubość paska, warto również sugerować się szerokością szlufek. Jeśli wybierzemy zbyt szeroki model, to będzie się on nieładnie zaginał i na pewno nie będzie, w takim wypadku, spełniał funkcji dekoracyjnych. Podobnie w przypadku zbyt cienkiego paska, który będzie się źle układał w szlufkach.

Długość paska do spodni

Wbrew pozorom niezwykle ważną kwestią jest także długość paska. W przypadku zbyt krótkiego — nie będziemy mogli się zapiąć, zaś gdy wybierzemy zbyt długi, to po jego zapięciu będzie pozostawać zbyt długa, luźna końcówka, która nie będzie wyglądać dobrze luźno zwisając. Aby dobrać odpowiednią długość paska, przed zakupem należy się zmierzyć w pasie i na podstawie wymiarów podanych przez producenta, wybrać pasek najlepszy dla naszych rozmiarów.

Pasek dopasowany do stylizacji

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli pasków, wykonanych z różnych materiałów (skórzane, parciane, z łańcuszka), w różnych kolorach i o różnych grubościach. Musimy pamiętać, aby odpowiednio dobierać je do okazji i czasem ulubiony pasek odłożyć do szafy, a założyć coś odpowiedniejszego.

pasek do spodni

W przypadku pasków do codziennych stylizacji, mamy nieco większa swobodę i możemy dowolnie szaleć z kolorami, wzorami i wielkością klamry. W przypadku dżinsów i koszulki możemy dobrać pasek z większą klamra, która doda charakteru całości. Należy jednak uważać, gdyż zbyt strojne klamry nie prezentują się dobrze i czasem są bardzo niewygodne. Pasek dobrze jest także założyć do dłuższego swetra czy dzianinowej sukienki, aby podkreślić talię.

Pasek-meski-WITTCHEN-70-8-151-ciemny-braz-1228_4


Pasek-meski-OCHNIK-PAM-AM041-87-braz-2448_3

Pasek elegancki

Dobierając pasek do eleganckich stylizacji, musimy nieco bardziej trzymać się zasad. W przypadku mężczyzn najlepiej, aby pasek był zbliżony kolorem do butów i paska od zegarka. Nie trzeba jednak dobierać dokładnie tego samego odcienia, zbliżony wystarczy. Warto także zadbać o to, aby pasek został wykonany z materiału o podobnej strukturze jak wymienione elementy garderoby. Natomiast panie dobierając pasek do eleganckich stylizacji, powinny raczej wybierać modele dopasowane kolorystycznie, niezbyt szerokie i z wąska klamra.

Pasek-meski-dwustronny-WITTCHEN-86-8M-313-czarny-braz-15799_1


Pasek-meski-WITTCHEN-87-8M-312-granatowy-16043_1
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel