Jak ekonomicznie spakować bagaż na podróż?

2018-08-27
Jak ekonomicznie spakować bagaż na podróż?Limit wagowy to zmora wielu osób wybierających się w podróż samolotem. Tym większa, im dłużej ma trwać dany wyjazd. Trzeba zabrać ze sobą nie tylko zestaw ubrań na każdy dzień, ale również kosmetyki potrzebne do higieny i pielęgnacji. Przydadzą się też akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Jak pakować się, by w walizce zmieścić wszystko, co będzie potrzebne na wyjeździe?

Odpowiednia walizka

Pierwszym krokiem do sukcesu w ekonomicznym pakowaniu jest wybór odpowiedniej walizki. Odpowiedniej czyli takiej, która zmieści się w wytycznych danego przewoźnika i jednocześnie pozwoli spakować do niej jak najwięcej rzeczy. Warto kupić jak najlżejszą walizkę, która nie „skradnie” zbyt wiele z limitu wagowego. Gdy ma to być bagaż ręczny, warto porównać jej wymiary z wymaganiami stawianymi przez dane linie lotnicze. Dobrym rozwiązaniem są walizki, które pozwalają na taką organizację bagażu, w której przewożone przedmioty można ułożyć w poszczególnych sekcjach i nie będą mieć one kontaktu z pozostałą częścią bagażu. Przydadzą się więc kieszenie zamykane na suwak, wszelkiego rodzaju przegrody i przede wszystkim pasy zabezpieczające garderobę przed przemieszczaniem się.
Mala-walizka-PUCCINI-ABS05-Majorca-granatowa-13929_1
Duza-walizka-PUCCINI-ABS05-Majorca-czarna-13905_1

Przygotowanie

Jednym z gorszych systemów pakowania bagażu jest zabranie się za to w ostatniej chwili, tuż przed podróżą. Zadecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie tego procesu nawet dwa tygodnie przed terminem wyjazdu. Pakowanie najlepiej jest zacząć od zrobienia listy rzeczy, które wydają się być niezbędne w podróży. W ciągu dwóch tygodni zmieni swoją zawartość. Z każdym kolejnym dniem znikną z niej przedmioty, które po namyśle staną się zbędnym ładunkiem. Na kilka dni przed wyjazdem warto wszystkie rzeczy z listy wyjąć z szaf i ułożyć przy walizce, by jeszcze raz zastanowić się, czy wśród nich nie ma czegoś, co spokojnie można zostawić w domu. Przyda się też próbne pakowanie. Pozwoli ono sprawdzić czy mamy wystarczającą ilość miejsca lub czy znajdzie się kawałek przestrzeni np. na dodatkową parę butów.
Srednia-walizka-PUCCINI-PP014-B-Denver-ciemny-bez-13745_2

Ubrania

Praktycznym sposobem wybierania ubrań na wyjazd jest kompletowanie gotowych zestawów stylizacji. Dzięki temu uniknie się wożenia zbędnych elementów garderoby, a co za tym idzie – zyskuje się oszczędność miejsca w walizce i wagi całego bagażu. Dobrze jest skupić się na ubraniach lekkich. Stroje zdobione ciężkimi cekinami, metalowymi sprzączkami i skórzane lepiej pozostawić w domu. Jeden taki element może ważyć tyle, co cała stylizacja stworzona z lżejszych materiałów. Chcąc uniknąć sytuacji, gdy w podróży wykorzystana zostanie przez pomyłkę bluzka, która miała być częścią innego zestawu i teraz nie ma czym jej zastąpić, warto przed spakowaniem ubrań do walizki sfotografować telefonem każdy komplet. Drobne elementy garderoby, np. bieliznę lub skarpetki warto schować w buty. Dzięki temu zaoszczędzi się nieco przestrzeni. Dobrym miejscem na różnego rodzaju akcesoria będą przegrody zapinane na suwak. Wszelkie dodatkowe kieszenie warto wykorzystać do przewiezienia kosmetyków lub leków.
Srednia-walizka-PUCCINI-ABS06-B-Madrid-czerwona-13645_3

Bagaż do podziału

Idealną sytuacją jest podróż rodzinna. W takiej sytuacji limit wagowy sumuje się i cały bagaż można podzielić na kilka walizek. Tym bardziej, że z wielu przedmiotów będzie korzystało się wspólnie. Warto też sprawdzić czy w walizce męża nie ma wolnego miejsca. Nie jest bowiem tajemnicą, że mężczyźni potrzebują na wyjeździe znacznie mniej rzeczy niż kobiety. Skorzystajmy z pustej przestrzeni i wrzućmy do walizki drobiazg, który może się przydać, np. kosmetyczkę lub plażowe klapki dla całej rodziny.
Zestaw-trzech-walizek-WITTCHEN-56-3A-334-333-331-czarny-13170_3
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel