Jak i w co zapakować się na sylwestrowy wyjazd

2018-12-07
Jak i w co zapakować się na sylwestrowy wyjazdCoraz więcej osób decyduje się spędzić Sylwestra z dala od domu. Przygotowania do takiego wyjazdu różnią się nieco od wakacyjnego wypadu na urlop. Poza codziennym ubraniem trzeba zabrać ze sobą sylwestrową kreację. Ta natomiast wymaga specjalnego traktowania, by w tę jedyną noc w roku wyglądać nienagannie.

Bezpiecznie w walizce

Bez względu na to, czy sylwestrową noc spędza się na tropikalnej plaży, czy w domku ukrytym pomiędzy zaśnieżonymi szczytami gór, przyda się stylizacja, która podkreśli wyjątkowość nocy. Nawet, jeśli jest to gruby sweter z golfem, warto zadbać, by na miejsce dojechał bezpiecznie, w nienaruszonym stanie.

Jak przy każdym wyjeździe, gdy chociaż na chwilę swój bagaż przekazuje się w ręce innych osób, warto spakować go w twardą walizkę. Jej sztywna powłoka uchroni zawartość bagażu przed zniszczeniem, gdy ten chociaż na chwilę zostanie wystawiony na deszcz lub śnieg, ewentualnie gdy trafi na spód sterty innych walizek.

Walizka na kółkach to nie tylko bezpieczeństwo zawartości bagażu. To również komfort przy jego przenoszeniu, np. z samochodu do pociągu lub na lotnisku. To również gwarancja, że spakowane ubrania nie będą przemieszczać się wewnątrz bagażu, a co za tym idzie – po wyjęciu nie będą wymagać dodatkowego prasowania.

Srednia-walizka-AMERICAN-TOURISTER-61G-granatowa-AERO-RACER-14761_1

Jeden bagaż dla dwóch osób

Podróżując samolotem trzeba liczyć się z limitem wagowym bagażu. Może to być problem, gdy u celu podróży czeka zabawa sylwestrowa. Zwłaszcza, gdy planuje się wystąpić na niej w długiej, bogato zdobionej sukni czy wytrawnym garniturze. Do tego buty i wiele innych dodatków, które uzupełnią imprezową kreację – łatwo przekroczyć wytyczne przewoźnika i zderzyć się z dopłatą do bagażu przed wejściem do samolotu.

Wyjazdy sylwestrowe mają to do siebie, że rzadko jeździ się na nie samotnie. Przy takich okazjach najczęściej podróżuje się w grupie przyjaciół, całą rodziną lub w parze. Dobrym rozwiązaniem problemu limitu wagowego na bagaż jest podrzucenie kilku swoich rzeczy do walizki, w której jest wolne miejsce. Wartym uwagi sposobem na sylwestrową podróż w towarzystwie jest jedna, duża walizka na dwie osoby.

Duza-walizka-AMERICAN-TOURISTER-62A-003-fioletowa-1849_6

Jak się spakować na sylwestrowy wyjazd?

Pakując się na sylwestrowy wyjazd, warto sięgnąć po walizkę z dużą liczbą przegródek i kieszonek. Ułatwi to organizację bagażu i uchroni jego zawartość przed ewentualnym zniszczeniem. Warto zwrócić uwagę, by kosmetyki zostały odseparowane od kreacji, w której planujemy wystąpić na imprezie sylwestrowej.

Garnitur, suknię lub inne elementy garderoby, które nie powinny ulec zagnieceniu, dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć pasami, w jakie zazwyczaj wyposażona jest jedna z komór walizek. Buty warto schować w jej drugą część, by swoim ciężarem nie przygniotły eleganckiego outfitu.

Drobne akcesoria polecamy umieścić w bocznych kieszonkach. Dzięki temu nie rozsypią się po wnętrzu walizki. Podręczne akcesoria, które warto mieć pod ręką w trakcie podróży, warto schować do kieszeni zewnętrznych. Stąd łatwo będzie wyjąć je w każdej chwili, bez konieczności otwierania całego bagażu.

Duza-walizka-AMERICAN-TOURISTER-61A-006-czarna-2022_3

Do spakowania bagażu przydadzą się akcesoria

Dobrej organizacji bagażu sprzyjają akcesoria. Do spakowania się na sylwestrowy wyjazd przydadzą się wszelkiego rodzaju kosmetyczki, saszetki i etui, do których można wrzucić podręczne dokumenty, biżuterię, kosmetyki i wiele innych drobiazgów. W sytuacji, gdy waga bagażu i jego ilość nie mają ograniczeń, warto sięgnąć po dodatkowy kuferek, w którym zmieszczą się nie tylko kosmetyki, ale również przyrządy niezbędne do wykonania sylwestrowego makijażu.

Kuferek-PUCCINI-PCQM005-Voyager-rozowy-7020_1
Kosmetyczka-PUCCINI-P-1503-czarna-1117_1
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel