Jak oznaczyć walizkę, by odnaleźć ją na lotnisku?

2018-08-20
Jak oznaczyć walizkę, by odnaleźć ją na lotnisku?Po szczęśliwym dotarciu do kresu podróży marzy się tylko o tym, by jak najszybciej odebrać swój bagaż, odświeżyć się w miejscu zakwaterowania i odpocząć. Z każdą minutą oczekiwania na walizkę lub torbę rośnie obawa, że trafiła ona w zupełnie inne miejsce lub współpasażer zabrał ją omyłkowo uznając za swoją. Takich sytuacji można uniknąć stosując kilka prostych zasad znakowania bagażu.

Kolorowa walizka

Najprostszym sposobem na oznaczenie swojego bagażu jest zastosowanie jaskrawego, żywego i rzucającego się w oczy koloru. Obsłudze lotniska trudno będzie przegapić pomarańczową walizkę i nieopatrznie zostawić ją na miejscu załadunku.

Wybierając walizkę warto kierować się zasadą, że im mniej popularny będzie jej kolor, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będzie ona jedynym bagażem w tym odcieniu. To oznacza, że ryzyko omyłkowego zabrania go przez współpasażera zostanie wyeliminowane.

Jaskrawej walizce trudno jest „zniknąć” w tłumie ludzi z bagażami. To duża zaleta z punktu widzenia właściciela, który łatwo może ją zlokalizować. Mocny kolor będzie widoczny nawet z daleka. Taki bagaż łatwo też scharakteryzować obsłudze lotniska, gdy już dojdzie do zaginięcia walizki.
Zestaw-trzech-walizek-WITTCHEN-56-3A-36S-pomaranczowy-13783_7

Kolorowe dodatki

O ile w przypadku wyjazdu na wakacje kolorowa walizka będzie ciekawym dodatkiem do całej stylizacji właściciela, o tyle w podróży służbowej może wyglądać niestosownie. Przy takich okazjach sięga się raczej po bagaż w kolorach neutralnych: czerni, odcieniach szarości i granatu. Nie oznacza to jednak, że takiej walizki nie można oznaczyć w widoczny sposób, charakterystyczny dla podróżującej z nią osoby.

By walizka rzucała się w oczy wystarczy jeden barwny element:

• apaszka – do rączki walizki warto przywiązać jaskrawą apaszkę. Rozplątanie węzła jest czasochłonne i może skutecznie zniechęcić ewentualnego złodzieja, które będzie chciał oddalić się z bagażem. Pozwoli też uniknąć przypadkowego zabrania walizki przez współpasażera, który ma podobny bagaż w tym samym kolorze;

• kolorowe tasiemki – pełni dokładnie takie same zadanie jak apaszka. Tu jednak właściciel walizki może pozwolić sobie na dowolne zestawienie odcieni i kolorów. Dzięki temu łatwiej jest spersonalizować oznaczenie bagażu i uniknąć ryzyka, że na lotnisku lub dworcu pojawi się osoba z podobnym rozwiązaniem;

• kolorowe nalepki – są dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że dodatkowo można umieścić na nich wszelkie dane potrzebne do kontaktu z właścicielem bagażu, gdy ten gdzieś się zawieruszy. Oznaczenie można przylepić w dowolnym miejscu, co pozwoli szybko zidentyfikować walizkę bez konieczności oglądania jej z każdej strony i od środka. Kolorowe, rzucające się w oczy nalepki można wykonać samemu. Wystarczy odrobina wyobraźni i samoprzylepny papier w wybranym odcieniu;

• pas zabezpieczający bagaż – spełni dwa zadania: wyróżni walizkę wśród innych i dodatkowo zabezpieczy jej zawartość przed osobą, która nie powinna do niej zaglądać;

• pokrowiec na walizkę – w ciągu kilku minut walizka w neutralnym kolorze może zamienić się w bagaż w odcieniu rzucającym się w oczy. Dodatkowo pokrowiec ochroni go przed drobnym uszkodzeniem jak zarysowania i otarcia oraz przed zabrudzeniem.
Pas-do-walizki-z-zamkiem-szyfrowym-PUCCINI-TSA355-zolty-w-paski-1245_1
Pokrowiec-na-walizke-20-WITTCHEN-56-3-041-pomaranczowy-walizki-twarde-7342_4
Pokrowiec-na-duza-walizke-BG-Berlin-Paris-11435_5

Identyfikator

Bez względu na to, jak oznaczona zostanie walizka, warto wyposażyć ją dodatkowo w identyfikator. Powinny znaleźć się w nim wszelkie dane kontaktowe do właściciela bagażu. Przydadzą się, gdy nieszczęśliwie trafi on na pokład innego samolotu lub zostanie na lotnisku.
Identyfikator-do-bagazu-PUCCINI-ZB02-czarny-7611_1
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel