Jak oznaczyć walizkę na lotnisku lub w pociągu?

2017-12-04
Jak oznaczyć walizkę na lotnisku lub w pociągu?

Zagubiony bagaż to nie tylko straty materialne, lecz również ogromny stres i niekiedy zrujnowana podróż. W miejscach typu dworzec czy lotnisko łatwo jednak o chwilę nieuwagi, która zakończyć się może zgubieniem lub kradzieżą walizki. Zdarzają się także sytuacje, na które nikt nie ma wpływu, jak na przykład błąd linii lotniczych. Z uwagi właśnie na takie wypadki walizkę warto zabezpieczyć!

Oznaczenie walizki przed podróżą – bezpieczny bagaż to podstawa

Aby podróżować ze spokojną głową, warto zabezpieczyć się przed potencjalnymi zagrożeniami. Zagubieniu ulec może każdy rodzaj bagażu – zarówno główny, który transportowany jest w doku bagażowym, jak i podręczny. To samo tyczy się podróży pociągiem. Nie zawsze jest to celowa kradzież. Walizki często są do siebie podobne, a w tłumie i pośpiechu łatwo o pomyłkę.

Zestaw-trzech-walizek-PUCCINI-PC021-Vienna-bordowy-12242_8

Identyfikator do bagażu, czyli walizka z podpisem

Najrozsądniejszym i najbardziej skutecznym sposobem oznaczenia walizki jest wyposażenie jej w specjalny identyfikator, na którym wypisać można swoje dane. Nie muszą to być szczegółowe informacje, takie jak adres zamieszkania czy numer telefonu. W zupełności wystarczy adres e-mail, zwłaszcza w przypadku zagranicznych podróży.

Identyfikator-do-bagazu-PUCCINI-ZB02-czarny-7611_1


Identyfikator-do-bagazu-PUCCINI-ZB03-zielony-7613_2

Identyfikator do walizki – jaki wybrać?

Oferta identyfikatorów do walizek jest niezwykle szeroka, cechują je jednak różne właściwości. Podczas poszukiwań warto zdecydować się na egzemplarz wykonany z trwałego materiału, który dobrze zniesie trudy podróży. Aby podkreślić wytrzymałość, niektórzy producenci dają wręcz gwarancję na swoje identyfikatory. Dotyczy to zwłaszcza tych wykonanych ze skóry. Model w wyrazistym, charakterystycznym kolorze będzie doskonale widoczny i potencjalny znalazca zauważy go od razu. Można jednak wybrać również identyfikator o neutralnej, czarnej lub brązowej barwie. Wyjątkowa elegancja podkreśli status właściciela.

Pokrowiec na bagaż – charakterystyczna walizka, która odstraszy złodziei

Niekonwencjonalnym, lecz niesamowicie skuteczny sposobem oznaczenia bagażu jest również dopasowanie do niego wyrazistego pokrowca. Dzięki niemu nie trzeba na stałe oznaczać walizki – pokrowiec można w każdej chwili zdjąć. Taka charakterystyczna, rzucająca się w oczy osłona zniweluje ryzyko przypadkowego pomylenia bagażu i odstraszy potencjalnych złodziei.

Pokrowiec-na-walizke-SUITSUIT-9026-zyrafa-5666_2

Bezpieczny bagaż w podróży – dodatkowe akcesoria

Kolejne akcesoria, które wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo bagażu to doskonale znane i powszechnie dostępne kłódki oraz pasy do walizek z zamkiem szyfrowym. Nie są one tak łatwo dostępne, wiele osób również nie wie, że taki dodatek w ogóle istnieje. To niezwykle praktyczne urządzenie zabezpiecza walizkę zarówno przed celowym, jak i przypadkowym otwarciem.

Klodka-szyfrowa-PUCCINI-TSA-301-srebrna-2954_7


Pas-do-walizki-z-zamkiem-szyfrowym-PUCCINI-TSA355-czarny-3726_9

Jak zabezpieczyć dokumenty i karty na czas podróży?

Aby podróżować z jeszcze większym spokojem, te najważniejsze rzeczy warto mieć przez cały czas przy sobie. Mowa tu rzecz jasna o dowodzie osobistym, paszporcie, kartach płatniczych czy gotówce. Schować je można do specjalnej, dyskretnej saszetki zawieszanej na szyi lub w pasie. Bezpiecznie ukryta pod koszulką będzie niewidoczna dla złodziei i trudna do zgubienia.

Saszetka-biodrowa-ultra-cienka-FABRIZIO-10010-0100-czarna-7189_4
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel