Jak spakować się na świąteczny wyjazd do rodziny?

2018-11-30
Jak spakować się na świąteczny wyjazd do rodziny?Choć za oknem widać dopiero spadające z drzew liście, to już za parę chwil będzie można stwierdzić, że nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy czas, w którym panuje podniosły nastrój, a rodziny zjeżdżają się z różnych zakątków świata, aby wspólnie przeżyć magiczny okres. To właśnie wtedy panuje wzmożony ruch na ulicach. Niekiedy członkowie rodziny mieszkają naprawdę daleko, dlatego czasem konieczny jest przyjazd do bliskich na kilka dni. Jak jednak odpowiednio spakować się na świąteczny wyjazd, aby zabrać wszystko co potrzebne i nie zarzucić całego bagażnika?

Lista najważniejszych przedmiotów do spakowania

Aby mieć pewność, że nie będziemy pakować zbędnych rzeczy, najlepiej jest stworzyć odpowiednią listę. Warto ją wykonać nawet 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem. Wówczas unikniemy sytuacji, w której zabraknie nam istotnej rzeczy, a będzie już za późno, żeby zakupić ją w sklepie. Każdy uczestnik podróży powinien stworzyć swoją własną listę i wywiesić ją w domu w widocznym miejscu. Na początku warto zastanowić się, co jest niezbędne. Nie można zapomnieć o bieliźnie, kosmetykach czy piżamie. Reszta przedmiotów zależy od długości zaplanowanego wyjazdu i odwiedzin u bliskich. Z całą pewnością przyda się gruby sweter, który zapewni ciepło podczas świątecznego, rodzinnego spaceru. Oprócz wygodnych i sportowych ubrań, dobrze jest spakować także elegancki zestaw, w którym będzie można zaprezentować się np. przy wigilijnym stole.

Pakowna walizka to podstawa

Jeżeli już jesteśmy zorientowani w tym, jakie przedmioty musimy spakować, trzeba sprawdzić czy posiadamy do tego odpowiednią walizkę. Bardzo często członkowie rodziny pakują się osobno, każdy do swojej torby podróżnej czy walizki. Dzięki temu wszyscy wiedzą gdzie znajdują się ich rzeczy i nie muszą spierać się z innymi o miejsce w torbie. Jednak czasem warto (w szczególności gdy chodzi o krótkie wyjazdy) spróbować i spakować się całą rodziną w jedną, dużą walizkę. To sprawi, że zaoszczędzimy sporo miejsca w bagażniku. Walizką godną polecenia jest m.in. walizka Puccini. Bez problemu możemy spakować do niej w razie potrzeby pościel (nie zawsze w mieszkaniu znajduje się tyle kompletów, aby zaopatrzyć wszystkich gości), prezenty, a nawet jedzenie, takie jak pierogi, sałatki, karp czy ciasta. Nie trzeba będzie wieźć wszystkiego na kolanach, co jest bardzo niewygodne. Należy jednak pamiętać o tym, żeby całe pożywienie dobrze zabezpieczyć.

Umiar podczas pakowania

Jadąc do rodziny w odwiedziny, każdy chce jak najlepiej się pokazać i pomóc w przygotowaniach do świąt. Dlatego przewożone zostają garnki pożywienia, stosy prezentów czy butelki alkoholu. Choć to bardzo miły gest, to jednak nie przesadzajmy. W przygotowywaniu dań na wigilijną wieczerzę czy pakowaniu prezentów można pomóc już w domu gospodarza. Zakupy niezbędnych składników do dań warto zrobić po przyjeździe do bliskich niż pakować wszystko ze sobą i wozić niepotrzebnie przez pół kraju. Jakie więc powinno być pakowanie na świąteczny wyjazd? Przede wszystkim skromne i rozważne. Trzeba przemyśleć każdy wrzucany do walizki przedmiot i nie zapominać o najistotniejszych rzeczach.

Duza-walizka-WITTCHEN-56-3P-883-czarna-13733_3
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel