Jak utrzymać porządek w torebce - poradnik

2019-02-05
Jak utrzymać porządek w torebce - poradnikO tym, jak trudno jest utrzymać ład i porządek w damskiej torebce, najlepiej wiedzą kobiety. Wielu paniom zdarzyło się zmarznąć lub zmoknąć, bez powodzenia szukając pod drzwiami do domu klucza. Irytujący jest też dzwonek telefonu, którego nie można odebrać, bo… zaginął w czeluściach torebki. Jak zapanować nad tym chaosem? W jaki sposób zadbać o porządek w torebce?

Krok pierwszy: Wyrzuć z torebki śmieci

Niemal każda damska torebka kryje w sobie mnóstwo zupełnie niepotrzebnych rzeczy: stare opakowanie po balsami do ust, wsuwka lub gumka do włosów, paragony, wydruki z terminala kart płatniczych lub bankomatu, papierki po przekąskach, zapomniana konturówka, skasowany bilet komunikacji miejskiej. O tym, co kobiety noszą w swoich torebkach, krążą legendy. I, jak w każdej legendzie, równie w tej znajduje się odrobina prawdy.

Porządkowanie zawartości torebki trzeba zacząć od pozbycia się wszystkiego, co jest stare, niepotrzebne na co dzień, zużyte lub niepraktyczne. Najlepiej jest zrobić to, wysypując wszystko na zewnątrz i przyglądając się każdej rzeczy z osobna.

Torebka-damska-PUCCINI-BT27450-brazowa-metalik-12035_2


Torebka-damska-PUCCINI-BT18507-bezowa-12976_1

Krok drugi: Posegreguj rzeczy z torebki

To, co uznane zostało za niezbędne i warte dźwigania, by w każdej chwili mieć pod ręką, dobrze jest podzielić na kategorie. Jaki system segregacji będzie najlepszy - to zależy od indywidualnych upodobań właścicielki.

Bez wątpienie warto jest stworzyć grupę przedmiotów podręcznych, jak np. chusteczki higieniczne, klucze, guma do żucia, które będą dostępne „od ręki”. Dobrym miejscem na nie są wszelkie kieszenie zewnętrzne.

Część rzeczy można poukładać w poszczególnych kieszeniach wewnętrznych, o ile torebka jest wyposażona w takie zakamarki. Idealnym miejscem na drobne akcesoria są zamykane schowki. Dadzą one gwarancję, że drobiazgi nie wpadną do komory głównej i nie rozsypią się po niej.

Torebka damska PUCCINI BT18514 niebieska


Torebka-damska-PUCCINI-BT285591-czarna-14642_4

Krok trzeci: Zainwestuj w kosmetyczkę

Przyjaciółmi każdej kobiety, która ceni sobie ład i porządek w swojej torebce, są wszelkiego rodzaju etui i kosmetyczki, które świetnie sprawdzają się w roli organizerów. Duża shopperka lub kuferek zmieszczą ich nawet kilka. Warto wiec skorzystać z tej możliwości i zastosować zasadę „jedna kategoria – jedna kosmetyczka”.

Na akcesoria, po które sięga się najczęściej w ciągu dnia, by poprawić makijaż, przyda się stylowa kosmetyczka z lusterkiem. Z takim gadżetem braki w pomadce na ustach lub pudrze na nosie można uzupełnić w każdym miejscu.

Praktyczna kosmetyczka przyda się również do dyskretnego przechowywania niezbędnych kobiecie artykułów higienicznych. Ukryte w nich podpaski lub tampony nie wypadną przypadkiem z torebki i nie stworzą krępującej sytuacji. Świetnie sprawdzi się też w roli miejsca dla kosmetyków pielęgnacyjnych, które przydadzą się w ciągu dnia. Schowany w niej krem do rąk lub żel antybakteryjny nie grozi ubrudzeniem całej zawartości torebki, gdy niespodziewanie się otworzy i rozleje.

Wielofunkcyjność zastosowania oraz wsparcie przy utrzymaniu ładu i porządku, czym bez wątpienia cechuje się kolorowa kosmetyczka, to nie jedyna zaleta tego akcesorium. Z nią w szybki i prosty sposób można przepakować całą zawartość z jednej torebki do drugiej bez obaw, że zapomni się np. o ważnych dokumentach.

Kosmetyczka-VIP-V05-13-205-braz-1643_3


Kosmetyczka-PUCCINI-P-1503-orange-5105_1

Krok czwarty: Podręczne drobiazgi ukryj w etui

W każdej torebce znajdą się drobiazgi, których noszenie w kosmetyczne jest nieco problemowe. To np. długopisy, pióra, wizytówki lub klucze, których długie szukanie potrafi być irytujące. Rozwiązaniem tego problemu jest praktyczne etui.

Obowiązkowym akcesorium jest etui na klucze. Warto w nie zainwestować również z troski o zawartość torebki. Często zdarza się, że klucze rysują noszone w niej przedmioty. Wielokrotnie zdarzało się, że niszczą również podszewkę. Ukryte w etui nie będą zagrożeniem.

Drobiazgiem, który gości w niemal każdej torebce i który potrafi narobić w niej bałaganu, jest pióro lub długopis. Przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko przy podpisywaniu dokumentów. Dobrze jest ukryć je w specjalnym etui na długopisy. Po pierwsze: uchroni ono pióro przed zniszczeniem. Po drugi: zabezpieczy zawartość torebki przed ewentualnym rozlaniem się tuszu lub atramentu.

Etui-na-klucze-WITTCHEN-10-2-265-ciemny-braz-15695_1


Etui-na-dlugopisy-PUCCINI-PL-1802-czerwone-14485_1
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel