Jak użytkownicy najczęściej niszczą swoje walizki?

2018-04-19
Jak użytkownicy najczęściej niszczą swoje walizki?
Kupując walizkę, chcemy, aby służyła nam przez lata, będąc przez cały ten czas jak nowa. Wybierając model dobrej jakości, zwiększamy na to szanse. Nie możemy jednak zapominać, że wiele w tej kwestii zależy nie od wykonania produktu, a od użytkownika i tego, jak obchodzi się z walizką. Poniżej przedstawiamy cztery najczęstsze przypadki uszkodzenia walizek, wraz ze sposobami jak ich uniknąć.

Uszkodzenia kółek — urwanie, zatarcie się łożysk

Uszkodzenia kół to najczęstszy kłopot użytkowników walizek. Problemy z nimi sprawiają, że bagaż staje się nie do wykorzystania — zwłaszcza, jeżeli mowa o tych dużych i niezwykle pakownych modelach. Pierwszą zasadą użytkowania walizek na kółkach jest unikanie prowadzenia jej po wodzie i piasku. Dodatkowo nie należy ciągnąć jej po schodach czy wjeżdżać nią na krawężniki. Należy obowiązkowo nieść walizkę za przystosowany do tego uchwyt, aby uniknąć uszkodzenia lub całkowitego wyrwania kółek. Ważną kwestią jest również właściwa pielęgnacja i dbanie o kółka. Zwłaszcza te z łożyskami, o których zatarcie niezwykle łatwo. Po każdej podróży należy dokładnie umyć i osuszyć całe koła, najlepiej przy użyciu profesjonalnego środka czyszczącego.

A więcej na temat kółek, czyli jak wybrać i jak o nie zadbać w naszym artykule "Jak nie uszkodzić kółek od walizki?"



Pęknięty korpus

Coraz więcej oferowanych na rynku walizek to modele twarde, wykonane z wszelkiego rodzaju, mniej lub bardziej odpornych na uszkodzenia, tworzyw sztucznych. Jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie jest dokładne sprawdzenie, jakiego materiału użyto przy produkcji naszej walizki. Warto wybrać te wykonane m.in. z poliwęglanu lub kopolimeru ABS. Mimo wszystko, pod żadnym pozorem nie siadaj na walizce, gdyż nierównomiernie rozłożona siła nacisku i wynikające z niej naprężenia mogą spowodować pęknięcie korpusu. Dodatkowo pamiętaj, aby podczas podróży samolotem zabezpieczyć swój bagaż rejestrowany przy użyciu specjalnego etui, które pozwoli uniknąć uszkodzenia czy zarysowania walizki.

Urwana rączka teleskopowa

Rączka teleskopowa nie jest bezawaryjnym elementem walizki, nawet tej najwyższej jakości. Bardzo często dochodzi do jej uszkodzenia, w wyniku używania jej do podnoszenia i przenoszenia bagażu. Jest to zakazane, ponieważ służy ona jedynie do ciągnięcia/prowadzenia walizki. Zbyt duża siła oddziałująca na nią doprowadzi do uszkodzenia rączki. W wyniku takich działań może dojść również do uszkodzenia prowadnic, które mogą spowodować zacinanie się rączki przy wsuwaniu i wysuwaniu.

Pęknięty zamek

Wyjeżdżając, z reguły pakujemy do walizek dużo za dużo. W przepakowanym bagażu może szybko dojść do awarii zamka. By uniknąć tego, pamiętaj o pakowaniu do walizki tyle, o ile jest ona w stanie zmieścić, bez upychania. Siadanie na walizce w celu dopięcia zamka to krótka droga do jego zepsucia. Odpuść sobie również nerwowe szarpanie za zacięty zamek, które doprowadzić może do wyłamania się ząbków. Gdy nie potrafisz poradzić sobie z odpięciem zablokowanego zamka najlepiej oddaj walizkę w ręce profesjonalistów.


Jak widzisz o uszkodzenia walizki nietrudno, mimo naszych usilnych starań o jak najlepszą jakość oferowanych przez nas produktów. Wierzymy, że dzięki naszym radom przed Tobą i Twoją walizką jeszcze wiele wojaży, z których „obydwoje” wrócicie bez szwanku!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel