Jak wybrać idealny plecak szkolny dla licealisty?

2019-08-19
Jak wybrać idealny plecak szkolny dla licealisty?Druga połowa wakcacji to dla wielu młodych osób odliczanie dni do pierwszego, szkolnego dzwonka. W tym czasie kompletuje się akcesoria, które będą niezbędnikiem ucznia przez kilka kolejnych miesięcy. Na czele listy zakupów znajduje się najczęściej plecak – nieodłączny atrybut kazdego ucznia. Jak wybrać idealny plecak szkolny dla licealisty?

Plecak szkolny – komfort noszenia i modny design

Młodzież po szkole podstawowej ma już określony styl modowy. Osoby z tej grupy wiekowej znają już swoje potrzeby i niechętnie sięgają po akcesoria, które nie mieszczą się w ich preferencjach. Nie inaczej jest w przypadku wyboru szkolnego plecaka. Nie bez znaczenia jest tu komfort użytkowania, ale nie może na tym ucierpieć modny design.

W plecaku dla licealisty liczy się każdy detal: praktyczność, estetyczny wygląd wpisujący się w aktualne trendy, trwałość i wielozadaniowość. Życie młodego człowieka wychodzi poza szkołę, a tam również przyda się kilka podręcznych przedmiotów, które zajmują miejsce zwolnione przez zeszyty i podręczniki. Ważne jest więc, by plecak szkolny wpisaywał się w stylistykę noszonych na co dzień ubrań.

Plecak HIGH SIERRA X40*002 grafitowy

Wyprofilowany tył plecaka – wygodne noszenie

Cechą plecaka do szkoły, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest jego tył. Dobrze wyprofilowany plecak ułoży się odpowiednio do pleców młodego użytkownika, co przełoży się na komfort noszenia ciężkich podręczników i szkolnych akcesoriów. Ogromnym atutem będzie tu oddychający materiał, który zapobiegnie nadmiernej potliwości pleców i odpowiednią cyrkulację powietrza.

Plecak AMERICAN TOURISTER 24G Urban Groove czerwono-szary

Dodatkowe kieszenie na drobiazgi

Starszym uczniom trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez co najmniej kilku podręcznych drobiazgów, dla których trzeba znaleźć miejsce w plecaku. Oprócz komór na podręczniki i zeszyty, powinny znaleźć się w plecaku dodatkowe schowki i kieszenie, np. na telefon bądź tablet.

Plecak KAPPA Backpack 10 granatowo-szary

Na ciężki dzień – stelaż walizki

Licealistom, którzy w swoich terminarzach mają dni wypełnione po brzegi zajęciami wymagającymi zabrania ze sobą odpowiedniego wyposażenia i noszenia go ze sobą przez cały dzień, przyda się plecak szkolny z możliwością umieszczenia go na stelażu walizki. Zamiast dźwigać wszystko na plecach, można ciągnąć bagaż wygodnie za sobą na kółkach. Plecak przeznaczony do noszenia ciężkiego wyposażenia powinien posiadać pas piersiowy poprawiający komfort utrzymania balastu na plecach.

Plecak AMERICAN TOURISTER 28G City Drift czarno-niebieski 15

Plecak do szkoły a miejsce na laptop

W szkołach coraz częściej korzysta się z urządzeń multimedialnych. Warto więc wyposażyć licealistę w plecak, do którego będzie on mógł spakować swój laptop i nosić go bezpiecznie, bez ryzyka uszkodzenia.

Laptop lub tablet nie powinien zajmować miejsca tradycyjnych zeszytów i podręczników, które będą potrzebne na innych zajęciach. Sprzęt elektroniczny powinien mieć dedykowane dla niego kieszenie, wzmocnione warstwą ochronną i obszyte miękką wyściółką.

Starsi uczniowie zazwyczaj rezygnują z akcesoriów szkolnych typu piórnik. Dobrze jest więc wybrać plecak, który posiada miejsce na długopisy i inne przybory piśmiennicze. Z myślą o tym, że będzie noszony w nim drogi sprzęt elektroniczny, nie można zlekceważyć solidności przeszyć i szwów łączących poszczególne panele plecaka. Szczególną uwagę należy zwrócić na rączki i szelki. Na nich skupi się ciężar wyposażenia plecaka.

Plecak OGIO OPERATIVE 17 szaro-żółty z miejscem na laptopa
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel