Jak zabezpieczyć walizkę na czas podróży?

2018-10-30
Jak zabezpieczyć walizkę na czas podróży?Planując wyjazd, warto poświęcić chwilę na przygotowanie odpowiedniego zabezpieczenia bagażu na czas podróży. Dzięki temu zyskamy spokojną głowę i troska o walizkę nie będzie zakłócać naszego wypoczynku. Wystarczy pamiętać o kilku skutecznych sposobach na ochronę bagażu przed zniszczeniem, zaginięciem czy kradzieżą, aby móc beztrosko cieszyć się podróżą i urlopem.

Folie i pokrowce jako skuteczne zabezpieczenia przed uszkodzeniami

Podczas podróży samolotem, walizki narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych. W czasie transportu mogą spaść z wózka lub ulec zniszczeniu w czasie lotu. Zdarza się, że walizki pod wpływem czynników mechanicznych pękają. Aby zdjąć z taśmy bagażowej nieuszkodzony bagaż, warto dodatkowo opakować go w wytrzymały pokrowiec bądź owinąć folią stretch. W portach lotniczych istnieją specjalne punkty, w których można za opłatą skorzystać z zabezpieczenia foliowego. Równie dobrze sprawdzi się samodzielne obłożenie walizki stretchem w warunkach domowych. Na rynku dostępne są wytrzymałe pokrowce przeznaczone do ochrony bagażu. Taki futerał skutecznie zabezpieczy walizkę przed pęknięciem i wysypaniem zawartości. Gdy wybierzemy pokrowiec w jaskrawym kolorze lub o charakterystycznym wzorze, ułatwi nam to zlokalizowanie walizki na taśmie bagażowej.
Pokrowiec-na-mala-walizke-BG-Berlin-Glam-LPS-11447_5

Odpowiedni rodzaj walizki gwarancją bezpieczeństwa bagażu

Podstawą właściwej ochrony naszych rzeczy w podróży jest wybór odpowiedniego rodzaju walizki. Największe prawdopodobieństwo zniszczenia grozi bagażowi podczas podróży lotniczej. Dobierając walizkę odpowiednią do samolotu należy pamiętać, by była wykonana z lekkiego, a zarazem wytrzymałego materiału. Za najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne uchodzą walizki z polikarbonu. Warto zwrócić uwagę czy wybrana walizka posiada zamek szyfrowy i solidnie wykonane zapięcia, które zabezpieczą jej zawartość przed wypadnięciem. Spakowane rzeczy w czasie podróży narażone są na przemieszczanie wewnątrz walizki. Grozi to pęknięciami, wygięciami lub rozlaniem, np. kosmetyków. Z pewnością każdy wolałby wyjąć po podróży uporządkowaną odzież, nie zaś wymiętą i skłębioną w komorze walizki. Aby skutecznie zabezpieczyć przedmioty spakowane, powinniśmy wybierać walizki zaopatrzone w pasy zabezpieczające. Bardzo przydatne są także oddzielne kieszenie lub schowki wewnątrz walizek.
Srednia-walizka-PUCCINI-ABS05-Majorca-czerwona-13924_5

Ochrona przed kradzieżą

Elegancka i droga walizka może stać się celem dla złodziei. Kradzieże zawartości bagażu niestety zdarzają się dość często, gdy walizki nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Nowoczesne walizki są zaopatrzone w solidny zamek szyfrowy, który skutecznie powstrzyma amatora przywłaszczania cudzych rzeczy przed dokonaniem kradzieży. Można kupić dodatkową kłódkę a także opleść walizkę stalową linką. Świetnie w roli zabezpieczenia przed otwarciem sprawdzą się pasy bagażowe z zamkiem szyfrowym. Takie zabezpieczenia trudno będzie sforsować złodziejom.
Klodka-szyfrowa-PUCCINI-TSA-301-srebrna-2954_7

Zabezpieczenie przed zaginięciem

Zabierając walizkę w podróż, powinniśmy ją odpowiednio oznaczyć. Na lotnisku nadawanych jest każdego dnia mnóstwo sztuk bagażu, dlatego możliwe jest błędne przekierowanie naszej walizki. Najlepiej podpiszmy bagaż wewnątrz i na zewnątrz na specjalnym identyfikatorze. Wpiszmy tam imię, nazwisko i numer telefonu. Dla pełnego bezpieczeństwa można zapisać dwa numery, do nas i kogoś bliskiego na wypadek, gdyby nasz telefon znalazł się w zagubionym bagażu. W czasie podróży starajmy się, o ile jest taka możliwość, mieć oko na swoją walizkę. Z pewnością pomoże w tym charakterystyczny pokrowiec, który ułatwi jej zlokalizowanie.
Identyfikator-do-bagazu-PUCCINI-ZB02-czarny-7611_1
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel