Jaka powinna być dziecięca walizka?

2017-07-03
Jaka powinna być dziecięca walizka?

Gdyby dziecko miało samodzielnie wybrać walizkę bez pomocy żadnego dorosłego, prawdopodobnie zwróciłoby uwagę wyłącznie na jej wygląd. Zadaniem rodzica jest jednak zadbanie również o wysoką funkcjonalność, szczególnie jeśli jest to bagaż, który maluch będzie zabierał na samodzielne wyjazdy: kolonie lub zielone szkoły. O czym zatem nie można zapomnieć wybierając walizkę dla dziecka, aby umiejętnie połączyć świetny design z praktyczną budową?

Czym się kierować wybierając walizkę dla dziecka?

Przeglądając walizki, należy przede wszystkim pomyśleć o wieku dziecka oraz przeznaczeniu bagażu. Zupełnie inny będzie bagaż dla dziecka, które dopiero rozpoczęło naukę w podstawówce, a inny dla nastolatka, który jest już w gimnazjum. Rozmiar walizki natomiast uzależniony jest głównie od tego, czy dziecko podróżuje na wyjazdy z wychowawcami, czy też z rodzicami, którzy mogą pomóc mu ją nieść. Zanim zatem zdecydujemy się na wygląd, warto przemyśleć na chłodno inne czynniki wpływające na późniejszy komfort użytkowania.

Walizka dla kilkulatka

Walizki dla najmłodszych nie mogą mieć znacznych gabarytów. Muszą być na tyle lekkie, żeby dziecko mogło bez większych problemów je podnieść. Wielu rodziców popełnia duży błąd, wysyłając dziecko na pierwsze kolonie z ogromną, ważącą dwadzieścia kilogramów walizką, której nie są w stanie podnieść nawet wychowawcy. Trzeba pamiętać, że nie mogą oni pomóc całej kilkudziesięcioosobowej grupie w noszeniu bagaży, dlatego tak ważne jest, aby maluch był w stanie sam zdjąć swoją torbę z półki w pociągu oraz wnieść ją do pokoju, nawet jeśli nie znajduje się on na parterze. Aby dodatkowo ułatwić dziecku przemieszczanie się z bagażem, warto wybrać walizkę wyposażoną w kółka oraz poręczny uchwyt, którego wysokość można bez problemu dopasować do wzrostu.

Dziecieca-walizka-LITTLE-LIFE-L11260-dinozaur-5365_1

W sklepach dostępne są różne modele walizek, jeśli jednak chodzi o te dla najmłodszych, warto wybrać wersje wykonane z najbardziej wytrzymałych materiałów, takich jak poliwęglan lub ABS. Przed każdym wyjazdem dziecka trzeba dokładnie sprawdzić, czy zamek w walizce działa bezproblemowo oraz czy jest ona łatwa w zamykaniu i otwieraniu. Najlepiej, jeśli dziecko spakuje się na wyjazd samodzielnie, aby rodzic mógł się przekonać, czy rzeczywiście obsługa walizki nie sprawia mu trudności. To pozwoli uniknąć stresujących sytuacji związanych z pakowaniem przed powrotem do domu. By dziecko chętniej zaangażowało się w proces pakowania, warto, aby wybrany model walizki był kolorowy, pomalowany w ciekawe wzory lub ozdobiony postaciami zwierzaków. Dziecko bardziej przywiąże się do swojej walizki, jeśli będzie ona dla niego atrakcyjna. Dzięki temu będzie również lepiej pilnować jej na wyjeździe.

Walizka-dziecieca-AMERICAN-TOURISTER-19C-Disney-Princess-7723_2

Walizka dla najmłodszych

Przedszkolaki również marzą o swoich własnych walizkach. Modelem, obok którego żaden maluch nie przejdzie obojętnie, jest walizka, na której można jeździć. Znudzone podróżą dziecko chętnie doceni taką walizkę, pełniącą również funkcje zabawki i na pewno nigdy o niej nie zapomni podczas przepakowywania bagaży. Walizka jeździk jest ponadto bardzo lekka i wytrzymała, dlatego będzie mógł z dumą samodzielnie przewozić swoje skarby.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel