Listonoszki Wittchen kontra listonoszki Puccini — które lepsze?

2018-03-19
Listonoszki Wittchen kontra listonoszki Puccini — które lepsze?

Listonoszki to model torebek, który pokochała większość kobiet. Są niezwykle praktyczne i pojemne, a przy tym z reguły niewielkie i kobiece. W dzisiejszym teście sprawdzimy, czy lepiej zdecydować się na markę Wittchen, czy Puccini, wybierając tę, dzięki której lepiej odświeżyć swoją garderobę, szykując się na nadejście ciepłych dni.

Porównanie marek

Zarówno Wittchen, jak i Puccini to marki lubiane i popularne na polskim rynku. Obydwie od lat zajmują się produkcją torebek, portfeli i walizek. Przez ten czas każda z nich pozyskała grono oddanych fanów, doceniających design i misję danej firmy. Wittchen, tak jak Puccini przykłada dużą wagę do wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych przy wytwarzaniu swoich produktów, a także do dbałości o ich sposób wykonania. Wszystko po to, by klienci mogli cieszyć się nie tylko ciekawym wyglądem produktu, ale też jego niesamowitą trwałością i wytrzymałością.

Materiał

W ofercie obydwóch producentów znajdziemy zarówno listonoszki wykonane z poliestru, jak i skóry. Te pierwsze pochodzące z firmy Wittchen wykończono skórzanymi elementami. Zabieg ten dodał im wyszukanego charakteru i klasy. Z kolei marka Puccini postawiła na sportowy design swoich poliestrowych listonoszek. Wykonane z wysokiej jakości naturalnej skóry produkty obydwóch producentów świetnie sprawdzą się zarówno w codziennych, jak i bardziej eleganckich sytuacjach.

Torba-listonoszka-WITTCHEN-29-4L-005-czarna-10547_5

Wymiary

Większość oferty marki Wittchen Puccini stanowią małe torebki listonoszki, niemieszczące formatu A4. Świetnie sprawdzą się na wycieczce, zakupach lub wyjściu ze znajomymi. Ponadto Puccini zyskuje przewagę, oferując listonoszki większe niż format A4. Z powodzeniem można wykorzystać je do szkoły, na uczelnię lub innego rodzaju aktywności, które wymagają od nas pojemnej, dużej torby.

Torba-listonoszka-WITTCHEN-82-4P-507-granatowa-9451_3


Torba-na-ramie-PUCCINI-L5502-czarna-2258_1

Kolorystyka

Produkty marki Wittchen charakteryzuje stonowana kolorystyka, czyli czerń, którą w modelu 29-4L-006 i 29-4L-005 przełamano eleganckim brązowym wykończeniem oraz granat.

Puccini oprócz standardowej czerni w tym sezonie postawił na listonoszki w żywych kolorach — króluje pomarańczowy i niebieski, stanowiąc ciekawą alternatywę dla typowych kolorów torebek.

Torebka-listonoszka-damska-PUCCINI-BN8008-orange-9512_1

Funkcjonalność

Prawie wszystkie modele listonoszek posiadają dużą, główną komorę zamykaną na zamek. Ponadto mają mniejsze kieszenie na drobiazgi — zapinane, jak i otwarte oraz miejsce na telefon komórkowy. Dzięki temu łatwo zachować porządek w torebce i szybko znaleźć potrzebne przedmioty.

Wszystkie listonoszki mają regulowany pasek. Umożliwia to noszenie ich przewieszonych przez ramię lub na jednym ramieniu. Ponieważ długość paska można dostosować, modele te dobrze sprawdzą się zarówno u niższych, jak i wyższych osób.

Listonoszka-PUCCINI-L5504-czarna-2260_6
Torba-listonoszka-pikowana-WITTCHEN-29-4L-006-czarna-10548_1

Jak widać na podstawie powyższego porównania, torebki obydwóch producentów są zbliżone do siebie, jeżeli chodzi o wymiary i jakość wykonania. Główną różnicę pomiędzy listonoszkami Wittchen i Puccini stanowi kolorystyka produktów. A tylko od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na klasyczną, uniwersalną czerń lub granat, czy postanowisz zaszaleć i zdecydujesz się na listonoszkę w radosnym, wiosennym kolorze, która ożywi każdą stylizację.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel