O czym pamiętać w podróży ?

2017-09-08
O czym pamiętać w podróży ?

Dobrze wyposażona walizka to podstawa każdego wyjazdu. Odpowiednio dobrane gadżety pozwalają ułatwić sobie podróż, zapewniając bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu w różnych warunkach. Dobierając wyposażenie na podróż, trzeba jednak pamiętać o tym, że ogranicza nas pojemność walizki oraz waga narzucana przez linie lotnicze. Jakie akcesoria warto zatem zabrać ze sobą, aby nie narzekać na brak niczego, ale także nie musieć nosić ze sobą nadmiaru niepotrzebnych rzeczy?

Niezbędne akcesoria do walizki

Dobrze dobrana walizka jest niejednokrotnie kosztowną inwestycją, dlatego może być łakomym kąskiem dla niejednej osoby na lotnisku. Aby posłużyła nam ona przez długi czas, warto odpowiednio ją zabezpieczyć. W tym celu powstały specjalne paski oraz kłódki do walizek, dzięki którym nie trzeba się obawiać o swój bagaż po nadaniu do luku. Jeśli często latamy za granicę, warto wybrać kłódkę z systemem pozwalającym otworzyć ją służbom celnym, bez konieczności niszczenia bagażu. Jest to wymagane szczególnie w przypadku osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Aby łatwiej rozpoznać swoją walizkę na taśmie bagażowej, lepiej zakupić pasek w rzucającym się w oczy kolorze. Niezbędna okaże się także odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią zawieszka z informacją o właścicielu bagażu, która pozwoli liniom lotniczym szybko zlokalizować go w przypadku zgubienia walizki. Aby zwiększyć wygodę podczas ciągnięcia bagażu, dobrze wyposażyć się również w wygodny uchwyt piankowy zmniejszający nacisk na dłoń. Do wewnątrz należy natomiast włożyć zestaw pokrowców, które pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią oraz oddzielnie rzeczy brudnych od czystych.

Saszetki pozwalające mieć wszystko pod ręką

Oprócz dużego bagażu, w podróży niezbędne są mniejsze torby, które pozwolą trzymać przy sobie wszystkie ważne rzeczy, takie jak dokumenty, pieniądze lub bilety. W tej roli świetnie sprawdzą się nerki na pas. Z powodzeniem pomieszczą one także drobne kosmetyki oraz telefon komórkowy. Korzystanie z nich daje również poczucie bezpieczeństwa, jako że trudno jest je ukraść. Na mniej cenne oraz większe rzeczy na pewno przyda się natomiast torba na ramię lub wygody plecak. W ekwipunku nie może zabraknąć również lekkiego portfela, który będzie można bez problemu zmieścić w nerce oraz wodoodpornego etui na telefon lub gotówkę. Nieoceniona okaże się także niewielka kosmetyczka na leki oraz plasterki. Nerka lub inna mała torba sprawdzi się zarówno jako dodatkowa przestrzeń, kiedy mamy pod ręką dużą walizkę, jak i wtedy, kiedy większość naszych rzeczy zostawiamy w hotelu, a przy sobie chcemy mieć tylko to, co najważniejsze.

Dodatkowe gadżety, bez których trudno się obyć

Dla tych, którzy wybierają się w dłuższą podróż, niezastąpiona może okazać się poduszka przeznaczona do spania w samolocie, pociągu, czy samochodzie. Pompowana wersja bez problemu zmieści się w torbie na ramię, a nasz kark na pewno będzie nam za nią wdzięczny. O ile mamy wolne miejsce, warto także zabrać ze sobą niewielki koc, szczególnie jeśli zamierzamy lecieć tanimi liniami, nieoferującymi tego typu udogodnień. Pomoże on uchronić się przed zgubnym wpływem zbyt mocnej klimatyzacji. Taką funkcję może spełniać również duża chusta, która przyda się później na plaży lub ochroni głowę przed promieniami słonecznymi.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel