Podróż z bagażem podręcznym - jaką walizkę wybrać?

2019-07-08
Podróż z bagażem podręcznym - jaką walizkę wybrać?W każdej podróży docenia się pojemny, lekki i łatwy do przenoszenia bagaż. Zasada ta dotyczy każdej sytuacji, bez względu na środek transportu, odległość do pokonania i wielkość walizki. Z dala od domu chcemy mieć przy sobie jak najwięcej niezbędnych przedmiotów i jednocześnie nie czuć się jak na treningu siłowym przy przenoszeniu bagażu z miejsca na miejsce. Jego ciężar nabiera szczególnego znaczenia, gdy czeka nas przelot samolotem. Wówczas musimy zmierzyć się z limitem wagowym i rozmiarem walizki, jeśli chcemy zaoszczędzić, zabierając ze sobą w podróż jedynie bagaż podręczny.

Pojemność walizki podręcznej i organizacja przechowywania

Bagaż podręczny musi być w miarę lekki i niewielkich rozmiarów. Jego parametry warto wcześniej sprawdzić u przewoźnika. Każda linia lotnicza ma swoje indywidualne wymagania. Te mogą też zmieniać się w zależności od sezonu.

Wybierając walizkę na bagaż podręczny warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej pojemność. Głęboka komora umożliwi spakowanie wielu niezbędnych elementów garderoby. Dodatkowe kieszenie i schowki pozwolą zorganizować miejsce na kosmetyki i drobne akcesoria. Zewnętrzne kieszenie będą idealnym miejscem na potrzebne w podróży pieniądze i dokumenty.

Dobrze rozplanowana i zorganizowana walizka przyda się u celu podróży do przechowywania swoich rzeczy, gdy kwatera nie będzie wyposażona w szafę lub gdy właścicielowi bagażu szkoda będzie czasu na rozpakowywanie się i ponowne pakowanie przed wyjazdem.

Duza-walizka-PUCCINI-EM-50307-Camerino-czarna-905_1

Kolor walizki podręcznej rzucający się w oczy

Na zatłoczonym lotnisku lub dworcu łatwo stracić swój bagaż z oczu. W takich okolicznościach nietrudno zgubić walizkę lub stać się ofiarą kradzieży. Złodzieje czyhają na okazję i często sami prowokują moment idealny na przejęcie łupu. Znacznym utrudnieniem dla nich, a ułatwieniem kontroli bagażu dla jego właściciela, jest jaskrawy odcień walizki. Intensywny kolor rzucający się w oczy przy każdym poruszeniu się przedmiotu raczej nie stanie się obiektem zainteresowania złodzieja. Odcień widoczny z daleka zwraca na siebie uwagę. Łatwo wypatrzeć go w tłumie i zlokalizować miejsce, w jakim się znajduje.

Elegancka walizka podręczna na wyjazd służbowy

O ile przy wyborze podręcznej walizki na wypad wakacyjny można pozwolić sobie na beztroski luz pod względem kolorów, o tyle wyjazd służbowy wymaga elegancji i stonowania. Zwłaszcza gdy bagaż musi zgrać się stylistycznie z oficjalnym outfitem. Na taką okazję idealnym rozwiązaniem będą walizki utrzymane w stonowanych kolorach. Uniwersalne szarości i czerń wkomponują się w każdy styl. Można też sięgnąć po nieco odważniejszą i równie elegancką alternatywę – granat.

Mala-walizka-PUCCINI-PP014-C-Denver-granatowa-13752_1

Wygodna rączka i kółka – komfort przenoszenia bagażu podręcznego

Nawet lekki bagaż podręczny może być niekomfortowy przy przenoszeniu go z miejsca na miejsce. Wybierając walizkę warto więc zwrócić uwagę na to, czy jest ona wyposażona w regulowaną rączkę i kółka umożliwiające jej łatwe toczenie się po każdej nawierzchni. Okażą się one nieocenione, gdy po długiej podróży trzeba będzie przejść z lotniska do autobusu i dotrzeć na miejsce zakwaterowania. Przy takim zmęczeniu każdy dodatkowy kilogram do dźwigania może okazać się nie lada wyzwaniem.

Dużym atutem każdej, nawet podręcznej walizki, jest ergonomiczna i komfortowa rączka. Umożliwi ona wygodne złapanie bagażu i schowanie do bagażnika samochodu lub wyjęcie go z auta. Uchwyt pewnie leżący w dłoni przyda się za każdym razem, gdy trzeba będzie podnieść walizkę.

Mala-walizka-WITTCHEN-56-3P-881-bordowa-13724_3

Walizka podręczna - twarda czy miękka?

W przypadku bagażu podręcznego mniejsze znaczenie ma rodzaj ścianek walizki. Lepsze są twarde czy miękkie? To zależy od indywidualnych upodobań i preferencji użytkownika. Walizkę kabinową trzyma się cały czas pod ręką i w zasięgu wzroku. Jak jest ona traktowana podczas transportu, zależy tylko i wyłącznie od właściciela bagażu. Śmiało można więc postawić na lżejsze rozwiązania wykonane z materiałów tekstylnych. W ten sposób zyskuje się na wadze bagażu, dzięki czemu można zapakować do niego dodatkowy przedmiot.

Mala-walizka-PUCCINI-EM-50340-C-Palermo-granatowa-13715_1

Zawartość walizki zamknięta na zamek szyfrowy

Roztargnionym podróżnikom, którzy lubią czasem zagapić się na otoczenie, polecamy walizkę podręczną zamykaną na zamek szyfrowy. Dzięki temu zawartość bagażu będzie bezpieczna w każdej sytuacji, a właściciel zyskuje gwarancję, że jego rzeczy dojadą bezpiecznie wraz z nim do celu podróży. Zamek szyfrowy jest skuteczną barierą dla złodzieja, który zechce skorzystać z tłoku i opróżnić walizkę trzymaną przez właściciela w dłoni.

Zamek szyfrowy jest też dobrym zabezpieczeniem bagażu przewożonego w kabinie samolotu lub pociągu, którą dzieli się z innymi współpasażerami. Zniechęca ono do zapoznawania się z zawartością walizki pod chwilową nieobecność jej właściciela.

Mala-walizka-WITTCHEN-56-3A-331-czerwona-13148_1

Wesoły nadruk na walizce podróżnej na poprawę nastroju

Bagaż podręczny nie musi być nudny. Osobom, które stawiają na ciekawy design, polecamy walizkę z nadrukiem. Będzie ona ciekawym dopełnieniem i mocnym akcentem podróżnej stylizacji. Doda szyku nawet najbardziej niezobowiązującemu outfitowi przygotowanemu na długi lot lub przejazd. Dodatkowo jeden szybki rzut oka na walizkę poprawi humor, doda energii i wprowadzi w dobry, wyjazdowy nastrój.

Walizka z nadrukiem jest dobrą propozycją na bagaż podręczny zabierany w podróż, w którą udajemy się wspólnie z dziećmi. Namalowana na nim postać będzie dodatkowym towarzyszem w samolocie, autobusie lub pociągu. Pobudzi wyobraźnię małego podróżnika i pozwoli zabić nudę.

Mala-walizka-AMERICAN-TOURISTER-19C-Disney-Legends-MICKEY-KISS-13074_1

Walizka podręczna dla małego podróżnika

W bagaż podręczny można wyposażyć również podróżujące dzieci. Z myślą o nich producenci tworzą walizki przypominające wesołe postaci z kreskówek. We wnętrzu zmieszczą się ubranka i zabawki, jakie maluch zechce zabrać ze sobą w podróż. Wygodna rączka z możliwością regulowania jej odpowiednio do wzrostu dziecka i kółka umożliwią małemu podróżnikowi łatwe, samodzielne przenoszenie bagażu z jednego miejsca w drugie.

Własna walizka podręczna pomoże nauczyć dziecko samodzielności. Zwłaszcza gdy zaangażuje się ono również w pakowanie walizki na wyjazd. Własny bagaż przygotowany na wzór tego, jaki zabierają ze sobą rodzice i samodzielnie obsługiwany, będzie dla malucha nie lada atrakcją. Starsze dziecko nauczy odpowiedzialności, gdy będzie musiało ono zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojej walizki na lotnisku.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel