Poradnik pakowania na weekendowy wyjazd

2017-09-12
Poradnik pakowania na weekendowy wyjazd

Weekendowy wyjazd to świetny sposób na szybkie oderwanie się od codzienności, dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższe wakacje. Problematyczne może jednak okazać się spakowanie w tego typu podróż. Czasem trudno bowiem określić, co będzie potrzebne w ciągu trzech dni poza domem. Jeśli masz trudności z organizacją swojej walizki, sprawdź, co zrobić, żeby pakowanie poszło sprawnie i nie trwało dłużej niż sam wyjazd!

Dobrze dobrana walizka to podstawa

Najważniejszym elementem podczas przygotowań jest określenie, w co się spakujemy. Na krótki, dwudniowy wyjazd najlepiej sprawdzi się mała, poręczna walizka lub wygodna torba na ramię. Wybierając odpowiedni model, trzeba wziąć pod uwagę środek transportu, jakim będziemy się poruszać oraz sposób spędzania czasu na miejscu. Osoby, które na wyjazd lecą samolotem, zdecydowanie mogą zrezygnować z bagażu rejestrowanego i postawić na niewielki, ale pojemny bagaż kabinowy na kółkach. Inwestując w tego typu walizkę, warto poszukać modelu z regulowaną wielkością za pomocą zamków, gdyż rozmaite linie lotnicze mają różne ograniczenia, co do rozmiarów walizki. Jeśli jednak mamy w planach spędzić weekend bardziej aktywnie i nie zamierzamy spać w hotelu, a chcemy nosić wszystkie rzeczy przy sobie, lepiej sprawdzi plecak lub torba na ramię. Ciągnięcie za sobą walizki przez dłuższy czas może być bowiem mało wygodne.

Lista rzeczy do zabrania

Jeśli planujemy nasz wyjazd z wyprzedzeniem, dobrze jest jak najwcześniej zacząć spisywać rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zapomnienia o czymś istotnym. Jeżeli dodatkowo wyjeżdżamy często, warto taką listę sporządzić na stałe, tak aby przed każdą podróżą mieć już ogólny zarys, czego potrzebujemy. Do spisu rzeczy można regularnie dopisywać przedmioty, których wyjątkowo brakowało nam podczas weekendu oraz wykreślać te zupełnie zbędne. Listę można także zebrać ze sobą na wyjazd, aby podczas pakowania się przed podróżą powrotną mieć pewność, że w naszej walizce mamy wszystko to, co zabraliśmy z domu.

Co zabrać ze sobą na weekend?

Tworząc listę rzeczy, trzeba pamiętać o tym, że weekend jest krótki, więc nie potrzebujemy zabierać ze sobą całej szafy czy łazienki. Z drugiej strony musimy uwzględnić, jakiego rodzaju zajęcia czekają nas podczas wyjazdu. Jeśli planujemy odwiedzić bardziej eleganckie miejsca, w naszej walizce nie może zabraknąć odpowiednich ubrań, jednak lepiej postawić na wygodne, uniwersalne zestawienia, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i wieczorami. W ten sposób uda się zminimalizować ilość niezbędnych przedmiotów. Umiar trzeba zachować także, jeśli chodzi o kosmetyki. Można zakupić małą wersję szamponu, pasty do zębów czy też dezodorantu lub przelać płyny do pojemniczków wielorazowego użytku. O tej zasadzie muszą pamiętać szczególnie osoby planujące podróż samolotem. Bagaż podręczny powinien pomieścić też książkę, gazetę lub tablet. Takie gadżety pozwolą łatwiej znieść samą podróż bez poczucia znudzenia. Idealnym rozwiązaniem może okazać się przewodnik po miejscu, do którego się udajemy. Zapewni rozrywkę oraz nie pozwoli, abyśmy przegapili ciekawą atrakcję podczas weekendowego wyjazdu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel