Puccini ABS04 Ibiza – walizki na co dzień i do zadań specjalnych

2018-01-22
Puccini ABS04 Ibiza – walizki na co dzień i do zadań specjalnych

Firma Puccini jest na rynku akcesoriów podróżniczych i galanterii skórzanej pionierem w stosowaniu nowoczesnych technik i rozwiązań. Tworzone przez nią torby czy plecaki zawsze znajdują uznanie podróżników, a każda nowa kolekcja jest wyznacznikiem kierunku działań konkurencji. Czy seria Puccini ABS04 Ibiza wpisuje się w ten schemat? Poniższy test dowodzi, że tak!

Wytrzymała i trwała walizka – dlaczego akurat ABS?

Jak sama nazwa wskazuje, walizki z tej kolekcji zostały wykonane głównie z tworzywa ABS, czyli kopolimeru akrylonitrylo-butadienowo-styrenowego. To materiał bardzo twardy i odporny na nacisk, a przy tym stosunkowo niedrogi. Doskonale chroni znajdujący się wewnątrz bagaż, co o dziwo udało się pogodzić z lekką wagą. Najmniejsza walizka z serii ABS04 Ibiza to raptem 2,2kg. Modele z tej kolekcji występują w czterech rozmiarach, jednak producent nie poprzestał na klasycznych walizkach i rozszerzył ofertę o kuferek.

Mala-walizka-MINI-PUCCINI-ABS04-Ibiza-ciemnoszara-12618_1

Duza-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-rozowa-12593_2

Srednia-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-czerwona-12599_2

Jak spakować kosmetyki na podróż – kuferek do zadań specjalnych

Niewielki, elegancki kuferek stanowi integralną część kolekcji ABS04 Ibiza i może znacząco ułatwić pakowanie. Mimo swoich kompaktowego rozmiaru jest całkiem pojemny, praktycznie zaprojektowano także jego środek – na wewnętrznej, tylnej ściance znajduje się szeroki pas, pewnie trzymający kosmetyki bądź podłużne przedmioty w trakcie trwania podróży. Kuferek można zawiesić na ramieniu lub umieścić na wyciągniętej walizce – dzięki gumowej taśmie będzie do niej skutecznie przymocowany. Uwadze pań nie umknie zapewne różnorodność barw – oprócz czerni czy szarości, kuferek występuje również w różowym i czerwonym kolorze.

Walizka do samolotu – dlaczego akurat ta?

Walizki wykonane z ABS są – z uwagi na ich trwałość i wytrzymałość – najczęściej rekomendowane jako bagaż podręczny do samolotu. Dwa najmniejsze rozmiary z serii ABS04 Ibiza (C i D) zostały zaprojektowane w tak zwanym cabin size, co oznacza, że spełniają wymogi większości linii lotniczych i z powodzeniem można je zabrać ze sobą na pokład. Warto przewozić w nim rzeczy cenne oraz kruche – twardy materiał gwarantuje ich bezpieczeństwo!

Mala-walizka-MINI-PUCCINI-ABS04-Ibiza-niebieska-12616_1

Mala-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-rozowa-12607_2

Walizka z czterema czy dwoma kółkami?

Uwagę należy zwrócić również na to, że najmniejsze walizki z seri ABS04 Ibiza dzielą się na te posiadająca dwa lub cztery kółka. Dlaczego? Zapewne ze względu na wygodę klientów i różnorodność środków podróży. Walizki z czterema kółkami są doskonałe w przypadku podróży samolotem, a poruszanie się z nimi po lotnisku to czysta przyjemność. Niestety w pociągu, autobusie lub tramwaju trzeba ich pilnować, gdyż mogą „odjechać”. Osoby często podróżujące właśnie w ten sposób powinny zdecydować się model z dwoma kółkami, którego nie muszą cały czas trzymać.

Srednia-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-ciemnozielona-12601_2

Mala-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-czerwona-12606_2

Walizka w środku – co powinna mieć?

Wnętrze walizki zostało zaplanowane tak, by nawet w najmniejszym modelu wygodnie przewieźć całe mnóstwo rzeczy. Do dyspozycji jest zatem główna komora zabezpieczona specjalnymi pasami, dzięki którym bagaż nie ulegnie przesunięciu, z boczną, niewielką kieszonką na zamek oraz dodatkowa kieszeń zamykana na suwak. Zawartość walizki chroni zamek szyfrowy.

Srednia-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-czarna-12598_1

Srednia-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-rozowa-12600_2

Mala-walizka-MINI-PUCCINI-ABS04-Ibiza-ciemnoniebieska-12617_1

Kolekcja ABS04 Ibiza – walizka na bliższe i dalsze podróże

Walizki z serii ABS04 Ibiza doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku bliższych, jak i dalszych podróży. Organizacja wnętrza pozwoliła maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dzięki czemu nawet najmniejsze modele zaskakują pojemnością. Wyjątkowo wytrzymała obudowa i nowoczesny zamek skutecznie chronią bagaż przed trudami podróży. Do stworzenia tej kolekcji wykorzystano lekkie tworzywo ABS, co znacząco podnosi komfort użytkownika. Reasumując – osoby, które podróżują wyjątkowo często oraz takie, którym zależy na najwyższym bezpieczeństwie przewożonych rzeczy, powinny koniecznie rozważyć nabycie przynajmniej jednej walizki z linii ABS04 Ibiza.

Duza-walizka-PUCCINI-ABS04-Ibiza-czarna-12591_2
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel