Rodzinne podróżowanie – jak je zaplanować?

2017-10-17
Rodzinne podróżowanie – jak je zaplanować?

Podróże bez wątpienia kształcą i rozwijają. Pozwalają się też zrelaksować, oderwać od codzienności i zacieśnić więzy. Właśnie dlatego rodzinne podróżowanie to doskonały sposób, by wspólnie spędzić czas. Choć wyjazd z dziećmi wielu osobom nie kojarzy się z wypoczynkiem, to wcale nie musi tak być. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Jak zaplanować urlop w towarzystwie najmłodszych, by był satysfakcjonujący dla wszystkich członków rodziny?

Podróżowanie z dziećmi

Kiedy szykujemy się w podróż z dziećmi to z pewnością nie możemy sobie pozwolić na spontaniczność. Większość rodziców jest już oswojona z koniecznością ciągłego planowania każdej formy spędzania czasu z potomstwem. Mały człowiek potrzebuje znacznie więcej uwagi i zrozumienia, dlatego należy być przygotowanym na każdą okazję, wszelkie możliwe wypadki i zachcianki. Na wielogodzinną trasę warto zapewnić maluchom rozrywki, dzięki którym będą mogły czymś zająć się podczas jazdy. Mogą to być kolorowanki, książeczki, ulubione zabawki czy nawet gry słowne, w które zaangażują się także rodzice. Warto też mieć przy sobie przekąski i napoje, które zminimalizują konieczność robienia częstych postojów. Wbrew pozorom w bardzo długie trasy najlepiej wybierać się tuż po obiedzie lub wieczorem, czyli wtedy, kiedy maluch będzie mógł przespać większą część jazdy. Rano dzieci bywają najbardziej aktywne.

Walizki dla rodziny

Co zabrać na rodzinny wyjazd z dziećmi? To chyba najważniejsze pytanie, które stawiają sobie rodzice. Wszystko będzie zależało od celu i długości planowanego urlopu, a także od wieku dzieci. Te starsze nie będą potrzebowały tak wielu rzeczy, podczas gdy w przypadku niemowląt trzeba zaopatrzyć się w spory zapas pieluch, specjalnych kosmetyków, środków higienicznych, ubranek czy innych akcesoriów. To właśnie konieczność zabrania ze sobą tak dużego bagażu często zniechęca do podróżowania z maluchami. Zupełnie niepotrzebnie – jeżeli uda się wykluczyć wszelkie zbędne gadżety i zaopatrzymy się w porządny zestaw walizek – wszystko zmieścimy z łatwością. Najwygodniej będzie zapakować rzeczy każdej osoby do osobnej walizki. Wtedy łatwo znajdziemy każdą potrzebną rzecz. Warto też mieć podręczną torbę lub małą walizkę, w której znajdą się przedmioty niezbędne na czas podróży, takie jak: jedzenie, picie, zabawki czy pieluszki.

Zestaw-czterech-walizek-VIP-COLLECTION-V25-3S-223-222-221-220-granatowy-11596_10


Zestaw-walizek-URBE-BG-Berlin-Caveman-Yellow-11489_4


Torba-damska-PUCCINI-BN8013-granatowa-10101_2

Walizki dla dzieci

Dzieci od małego warto uczyć odpowiedzialności, dlatego przy okazji wspólnego wyjazdu i z niewielką pomocą rodziców mogą również pomóc w przygotowaniach, pakując swoje ubranka do specjalnie przeznaczonej dla nich walizki. Taka dodatkowa frajda będzie tym większa, jeśli sprawimy maluchom walizki z kolorowymi motywami. Są one lekkie, ergonomiczne i łatwe w powadzeniu. Mali podróżnicy będą zachwyceni, mogąc samodzielnie transportować swój bagaż, a uczucie czynnego uczestniczenia w życiu rodziny będzie dla nich bezcennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości.

Walizka-dziecieca-AMERICAN-TOURISTER-19C-Disney-Princess-7723_2


Zestaw-walizka-plecaczek-LITTLE-LIFE-biedronka-5369_9
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel