Torba na ramię czy plecak – co wybrać?

2020-03-23
Torba na ramię czy plecak – co wybrać?
Obecnie na rynku mamy ogromny wybór toreb, plecaków, torebek itp. Wraz z bogatą ofertą pojawia się istotny problem, a mianowicie: co wybrać? Wiele osób zastanawia się czy lepiej jest postawić na klasyczny plecak, czy też wybrać nonszalancką torbę na ramię. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a wybór zależy przede wszystkim od przeznaczenia takiej torby i plecaka, naszych potrzeb oraz preferencji.

Czym się kierować przy wyborze plecaka lub torby?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze własne potrzebny. Dużą rolę odgrywa pojemność. Zarówno torby, jak i plecaki dostępne są w różnych rozmiarach, ale w klasyczny mały plecak zmieścimy mniej rzeczy niż w dużej torbie na ramię. Istnieją jednak także duże plecaki turystyczne, które nie odbiegają pojemnością od walizek. Ważne jest również to, aby pomyśleć o swoim kręgosłupie. Plecak z usztywnianymi plecami gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru i mniejsze obciążenie niż torba. Ogromnym błędem jest noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu, bowiem może prowadzić to do skrzywień kręgosłupa i bólu. Istnieje jednak możliwość przewieszenia torby na skos, a wówczas ciężar rozkłada się znacznie lepiej. Jeżeli planujemy spakować sporo rzeczy o dużej wadze, rozsądniej wybrać porządny plecak. Istotne jest również to, gdzie planujemy się wybrać z takim plecakiem, bądź torbą. Jeśli jedziemy np. do hotelu i nie będziemy musieli zbyt długo iść, można zdecydować się na torbę. Natomiast w przypadku, gdy planujemy wyjście w góry, biwak itp. to plecak będzie znacznie wygodniejszą opcją. Przy wyborze czegoś dla naszego dziecka, lepiej jest pomyśleć nad plecakiem, bowiem torba noszona w młodym wieku może prowadzić do trwałego skrzywienia kręgosłupa i wielu problemów zdrowotnych.

Modne plecaki

Plecaki są niezwykle praktyczne, można zabrać je praktycznie wszędzie, zmieszczą się w samolocie, bagażniku itd. Poza tym obecnie wybór plecaków jest ogromny. Na rynku znajdziemy nie tylko plecaki sportowe, doskonałe na wycieczki czy trening, ale także eleganckie, skórzane plecaki, które pasują również do stylizacji na ważne wyjścia. Dostępne są także wspaniałe, kolorowe plecaki dla dzieci, które posiadają usztywniany tył, siateczkę oddychająca itp. Ich ogromną zaletą jest też wygląd, bowiem często mają kształt ulubionych postaci z bajek, superbohaterów, zwierzątek. Zaletą plecaków jest także to, że są lekkie, a oprócz tego bardzo łatwo się je czyści.

Plecak AMERICAN TOURISTER 24G Urban Groove czarno-szary

Plecak dziecięcy WITTCHEN 56-3K-005 piesek

Plecak OGIO RUCK 22 PACK oliwkowy

Gustowne torby na ramię

Oczywiście torba na ramię również może być wygodna, a co najważniejsze, doskonale się prezentować i uzupełniać naszą stylizację. Do wyboru mamy zarówno bardziej eleganckie torby na ramię, jak i te typowo sportowe, doskonałe nie tylko w podróży, czy na trening, ale i na co dzień. Torby cechują się dużą pojemnością, a ich ogromną zaletą jest też to, że często posiadają specjalne nóżki, zapewniające stabilność, gdy chcemy postawić bagaż. Mają regulowany szeroki pasek na ramię, a oprócz tego jeszcze dodatkowy uchwyt. Torby to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla pań, ale również panów.

Torba na laptopa HIGH SIERRA X51*009 szara w kolorowe zygzaki

Torba podróżna WITTCHEN 56-3S-466 szara

Torba na ramię WITTCHEN 17-4-116 czarna
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel