Torba podróżna czy walizka - co wybrać?

2020-02-17
Torba podróżna czy walizka - co wybrać?Podróżujemy coraz więcej i coraz chętniej. Chcemy zobaczyć jak najwięcej, nie tylko w swoim kraju, ale i poza jego granicami. Pozwala to nam nie tylko poznać świat, ale i oderwać się od codzienności, zrelaksować, zintegrować z rodziną. Nie wszystkie podróże muszą być długie, raz wyjeżdżamy na dwa tygodnie, innym razem tylko na weekend. Bez wątpienia do każdej wyprawy należy się jak najlepiej przygotować. Podstawową kwestią jest bagaż. Co lepiej wybrać: torbę podróżną czy walizkę?

Wybór między torbą a walizką


To czy zdecydujemy się na torbę podróżną, czy też może raczej na walizkę, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaki jest charakter
naszego wyjazdu i na jak długo jedziemy. Na krótkie wyprawy może lepiej sprawdzić się torba, ale jeśli planujemy dłuższy wyjazd to zdecydowanie lepsza, a przede wszystkim wygodniejsza będzie walizka na kółkach. Nikt przecież nie ma ochoty ani sił, aby nosić wielki bagaż. Istotne jest też to, jakim środku transportu zamierzamy podróżować. W przypadku samochodu nie musimy dźwigać bagażu, więc możemy wybrać torbę. Może ona nawet zajmować mniej miejsca w aucie. Z kolei do samolotu zdecydowanie lepsza będzie walizka, gdyż łatwiej określić jej wymiary i chroni bagaż przed uszkodzeniem, przemoczeniem itp. Ponadto warto zastanowić się kto będzie właścicielem danej torby lub walizki. Kobieta, dziecko, starsza osoba zdecydowanie lepiej poradzi sobie z walizką, której nie może nosić. Natomiast wysoki mężczyzna może woleć nosić torbę niż wieźć za sobą walizkę ze zbyt niską rączką. Oczywiście ważne są też nasze osobiste preferencje. Każdemu może przecież odpowiadać coś zupełnie innego. Co ciekawe, istnieją również torby podróżne w wersji na kółkach. Jest to doskonałe połączenie walizki i klasycznej torby.

Torba podróżna WITTCHEN

Jeśli zdecydowaliśmy się na torbę podróżną, warto rozważyć zakup torby marki WITTCHEN. Posiada ona dwie wygodne rączki, które można spiąć oraz pasek na ramię z możliwością regulacji lub odpięcia. Na spodzie umieszczone są ochronne nóżki, dzięki którym nasz bagaż się nie wybrudzi i nie przewróci. Torbę można zamontować także na stelażu, a umożliwia to specjalny pas. Torba jest bardzo lekka, poręczna, a jednocześnie niezwykle pojemna. Uniwersalny kolor i krój czyni ją idealną dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Poza tym jest ona bardzo gustowna i posiada eleganckie wykończenia.

Torba podróżna WITTCHEN 56-3S-466 szara

Walizka Sunside AMERICAN TOURISTER

Jeżeli preferujemy zakup walizki, warto rozejrzeć się za sprawdzoną marką. Walizka z serii Sunside marki AMERICAN TOURISTER jest niezwykle wytrzymała. Wykonano ją z wysokiej jakości materiału. Posiada ona cztery kółka oraz wysuwaną rączkę z blokadą. Ponadto wyposażona jest w zamek szyfrowy, zabezpieczający bagaż. Na uwagę zasługuje także dodatkowy uchwyt oraz wiele komór. Walizka ma pojemność niemal 40 litrów, a waży mniej niż 3 kg. W środku znajdują się specjalne pasy, które przytrzymują np. ubrania i zapobiegają ich przesuwaniu się.
Mała walizka AMERICAN TOURISTER Sunside 51G granatowa
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel