Torba podróżna dla każdego – czy istnieje?

2017-10-17
Torba podróżna dla każdego – czy istnieje?

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest tanie i proste. Wyjeżdżamy nawet kilka razy do roku – często turystycznie, ale również w sprawach służbowych czy osobistych. W każdej takiej sytuacji niezbędny jest bagaż, dzięki któremu przewozimy wszystkie potrzebne przedmioty, ubrania, akcesoria, kosmetyki. Torba podróżna jest więc konieczna i niezastąpiona, gdy wyruszamy w trasę. Biorąc jednak pod uwagę różnorodne cele podróży, czy można mówić o czymś takim jak uniwersalna torba dla każdego? Jaka powinna być i co brać pod uwagę podczas jej kupna?

Rodzaje toreb podróżnych

W sprzedaży dostępnych jest wiele toreb przeznaczonych do transportowania osobistych rzeczy. Zwykle rozróżnia się je, biorąc pod uwagę podstawowe parametry: wielkość, pojemność, ciężar. I są to główne czynniki decydujące o wyborze. Torby dzielą się też ze względu na możliwy rodzaj transportu. Mogą być na kółkach (dwóch lub czterech), z wysuwaną rączką teleskopową lub do noszenia na ramieniu. Te pierwsze wykonane są zwykle z twardszych i sztywniejszych materiałów, umożliwiających przewożenie delikatnych rzeczy bez obaw o ich uszkodzenie. Miękkie torby na ramię będą z kolei lepsze, gdy głównym elementem bagażu jest niewymagająca specjalnego traktowania, lekka garderoba. Dokonując decyzji o zakupie trzeba więc zastanowić się, co będzie lepsze zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa przewożonych rzeczy, jak i komfortu podróżującego. Torby na ramię wydają się bardziej poręczne, ale jeśli planujemy przywiezienie pamiątek z odległego kraju, mogą nie pomieścić ekwipunku w drodze powrotnej. W przypadku torby na kółkach mamy do dyspozycji modele o różnych wymiarach, także niewielkich i bardzo ergonomicznych, których pojemność dzięki specjalnemu systemowi zamków może ulec niewielkiemu powiększeniu.
Torba-OGIO-ENDURANCE-9-0-112035-030-czarna-6624_1


Torba-podrozna-na-kolach-PUCCINI-DM-40685-czarna-7764_1

Torba podróżna – jaką wybrać?

Często, gdy dokonujemy zakupów głównym kryterium jest uniwersalność torby. Ta cecha jest bardzo użyteczna, bo pozwala dopasować jeden zakup do wielu różnych okazji. Czy rzeczywiście w przypadku torby wystarczy zainwestować w jeden model, który sprawdzi się każdej sytuacji? Weźmy pod uwagę nasze potrzeby – analizując miejsca, do których najczęściej podróżujemy oraz średni czas takich wyjazdów, będziemy w stanie stwierdzić, jaki model walizki sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Nie bez znaczenia będzie też najchętniej wybierany środek komunikacji – choćby dlatego, że podróżowanie np. samolotem rządzi się swoimi prawami i wymaga bardziej restrykcyjnych wymiarów bagażu. Wtedy jedyna opcja to zapoznać się w wymaganiami linii lotniczych i wybrać bagaż, który spełni normy, co nie znaczy, że nie użyjemy go także podczas weekendowego wypadu za miasto do znajomych. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze torby jest jednak nie tylko sama jej funkcjonalność, ale również design. Tutaj trudno mówić o jednym modelu, który spodoba się każdemu, ponieważ jak powszechnie wiadomo – wszystko jest kwestią gustu. Na szczęście duża różnorodność modeli pozwoli na wybór takiego, który będzie w pełni zadowalający, a przy tym całkowicie spełniający swoją rolę w każdej podróży.
Torba-na-kolach-pilot-PUCCINI-CM-30422-granatowa-11602_5


Torba-podrozna-HIGH-SIERRA-X51-010-niebieska-7100_4


Torba-podrozna-na-kolach-OGIO-STOKE-12001-501-czerwono-czarna-6622_1
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel