W co zapakować dziecko na wakacje?

2018-07-17
W co zapakować dziecko na wakacje?Jak bardzo byśmy się nie starali, wakacyjny bagaż nigdy nie pomieści wszystkich rzeczy, które chcemy zabrać na wyjazd. Z dala od domu każda rzecz może okazać się przydatna. Trudno jest ograniczyć się do wybrania tych, które będą niezbędne. Jeszcze trudniej jest przekonać dziecko, że znaczna część przygtowanego przez nie bagażu będzie zbędnym ciężarem i zajmie miejsce potrzebne na rzeczy, które pomogą mu przetrwać poza domem.

Dla najmłodszych podróżników

Prawdziwe wyzwanie to spakowanie rzeczy dziecka na wyjazd. Im jest ono mniejsze, tym więcej przedmiotów trzeba zabrać ze sobą w podróż. Na większy bagaż, do którego zmieści się wszystko, można pozwolić sobie, gdy towarzyszymy dziecku w wycieczce. Bagaż małego podróżnika można spakować do jego własnego plecaka. Na rynku dostępne są modele przeznaczone również dla dzieci w wieku od roku do 4 lat. Plecak jest lekki, a jego pojemność wystarczy, by kilkulatek zapakował do niego rzeczy, które chce mieć przy sobie. Nawet z wypełnioną po brzegi komorą główną i siateczkową kieszenią zewnętrzną, bagaż będzie komfortowy w noszeniu. Zapewnia to pas biodrowy oraz wyłożone poduszeczkami pasy naramienne i tylny panel plecaka. Producent nie zapomniał również o bezpieczeństwie małego podróżnika. Bagaż wyposażony jest w elementy odblaskowe i odpinaną smycz.
Plecak-dzieciecy-LITTLE-LIFE-L10920-fioletowy-5344_3

Bagaż nie tylko na zabawki

Nieco starsze dzieci do swojego bagażu zamiast zabawek pakują ubrania i akcesoria, z których planują korzystać na wakacjach. Zestaw koszulek, spodenek, sukienek i bielizny na zmianę zajmuje znacznie więcej miejsca niż ulubiony miś. A i jego czasem chciałoby się jeszcze zabrać ze sobą na wakacje. Takie wyposażenie to nie tylko objętość do zapakowania, ale również ciężar, z którym trzeba będzie uporać się po drodze. Dobrym rozwiązanie są plecaki na kołach. Gdy dziecko zmęczy się niesieniem bagażu, może pociągnąć go za sobą. Producenci przewidują każdą potrzebę młodych użytkowników i wprowadzają odpowiadające im rozwiązania. Plecaki projektowane są w taki sposób, by znalazło się w nić miejsce również na elektroniczne gadżety, które towarzyszą młodym ludziom niemal na każdym kroku.
Plecak-na-kolach-HIGH-SIERRA-X50-017-krata-fioletowe-zamki-7108_5
Plecak-na-kolach-HIGH-SIERRA-X44-001-czerwony-4993_1

Jak spakować dziecko?

Wiemy już w co można spakować dziecko na wakacje. Przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Jak zapakować wszystkie rzeczy do niewielkiego bagażu? Dobrym rozwiązaniem są plecaki z duża liczbą kieszeni, do których można schować podręczne drobiazgi. Laptop lub tablet, bez których młody człowiek nie wyobraża sobie wakacji warto włożyć do kieszeni specjalnie przeznaczonej na taki sprzęt. Ta część plecaka jest odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu urządzenia nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu. Wybierając ubrania dla dziecka dobrze jest postawić na tkaniny, które nie wymagają prasownia. Taką garderobę można zwinąć w rulonik bez obaw o jej estetyczny wygląd po wyjęciu z bagażu. Warto pamiętać, że do plecaka można „upchać” znacznie więcej zrolowanych ubrań, niż złożonych w kostkę. Kosmetyki typu szampon i żel pod prysznic dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć workiem foliowym. Może to okazać się zbawienne w sytuacji, gdy dziecko niezbyt delikatnie obchodzi się ze swoim bagażem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, by pojemniki z kosmetykami znalazły się w głębi plecaka, osłonięte miękkimi ubraniami. Będzie to stanowić dodatkową ochronę przed uszkodzeniem opakowań.
Plecak-na-kolach-HIGH-SIERRA-X50-017-zielony-7109_1
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel