Walizka – miękka czy twarda?

2017-09-05
Walizka – miękka czy twarda?

Wybierając walizkę, często tak bardzo skupia się na jej wyglądzie, kolorze oraz wzorach, że zapomina się o najważniejszym: w jaki sposób będzie wykorzystywana? To właśnie przeznaczenie walizki warunkuje wybór pomiędzy wersją miękką a twardą. Na co zatem powinno się zwracać szczególną uwagę? Kiedy lepsza okaże się materiałowa torba na ramię, a kiedy warto zainwestować w trwałą walizkę na kółkach?

Twarda walizka = trwałość i wytrzymałość

Twarda walizka to niemalże konieczność dla tych, którzy często latają samolotem i potrzebują wytrzymałego bagażu, który będzie można nadać do luku bagażowego bez obaw, że zostanie zniszczony podczas przerzucania z taśmy do wózka, a następnie do samolotu. Walizka taka daje szansę na bezproblemowe przewiezienie delikatnych porcelanowych pamiątek z zagranicy lub alkoholu w szklanych butelkach, zapewniając bezpieczeństwo tych rzeczy oraz uniknięcie zalania pozostałych pakunków. Jeżeli dodatkowo walizka posiada zamknięcie na szyfr, z powodzeniem można przewozić w niej cenniejsze rzeczy, które nie zmieszczą się w już w bagażu podręcznym, a także spełniać funkcję sejfu, gdy zachodzi potrzeba pozostawienia wartościowych rzeczy w pokoju. Jedną z walizek tego typu godnych polecenia jest zdecydowanie model AMERICAN TOURISTER.

Twarde walizki są całkowicie szczelne oraz wodoodporne, a także łatwe w czyszczeniu. Wybierając twardą walizkę, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Dobrze jest postawić na stosunkowo lekki model, szczególnie jeśli ma być w niej przewożona znaczna ilość rzeczy i każdy kilogram, ograniczany przez linie lotnicze, ma znaczenie. Twarda walizka znacznie ułatwia segregowanie zawartości i utrzymanie porządku w podróży, gdyż wyjmując coś z niej, nie trzeba przerzucać wszystkiego tak jak w przypadku toreb z materiału.

Miękka walizka = lekkość i uniwersalność

Miękka walizka to idealny wybór dla tych, którzy preferują podróże samochodowe i muszą zmieścić wiele rzeczy w małym bagażniku. Torby materiałowe zajmują znacznie mniej miejsca niż twarde walizki, a co więcej, są w stanie dostosować się do rozmiarów pakunków, które się w nich znajdą. Dzięki temu, jeśli nie dojdzie do wypełnienia torby w całości, zyska się cenne miejsce na coś innego, natomiast gdy zajdzie potrzeba zapakowania bardzo wielu rzeczy w jednym miejscu, takie torby łatwo się rozciągną, powiększając swoją objętość.

Walizki miękkie świetnie nadają się jako bagaż podręczny. Posiadają wiele bocznych kieszonek, które z powodzeniem można wykorzystać jako skrytkę na bilet, klucze lub dokumenty, bez obaw, że zaginą gdzieś pomiędzy innymi rzeczami w głównej przegrodzie walizki. Materiałowa walizka jest ponadto tańsza oraz może służyć nie tylko w podróży, ale także jako torba na fitness lub zastępstwo plecaka. Dodatkowo można wyszyć na niej inicjały, aby wyróżniała się wśród wielu podobnych modeli. Taką wielofunkcyjną torbą będzie na pewno:

Torba-podrozna-HIGH-SIERRA-X51-010-niebieska-7100_4

Torba twarda czy miękka?

Każda z nich ma swoje zastosowania, zależne od rodzaju podróży, sposobu komunikacji, osobistych preferencji użytkownika. W sklepie gala24.pl można znaleźć świetne i różnorodne propozycje walizek miękkich i twardych, predestynowanych na każdą destynację.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel