Zalety walizki kabinowej

2017-09-15
Zalety walizki kabinowej

Walizka kabinowa to niezbędne wyposażenie każdego, kto wybiera się w podróż samolotem. Chociaż możne zastąpić ją tradycyjna torba na ramię, trzeba uczciwie przyznać, że pod kątem wygody oraz bezpieczeństwa trudno je nawet ze sobą porównać. Liczne zalety walizki kabinowej powodują, że wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu bez niej. Co tak naprawdę powoduje, że warto w nią zainwestować?

Nieporównywalna wygoda

Walizki kabinowe to najwygodniejsze rozwiązanie podczas przemieszczania się po lotnisku. Dzięki wyposażeniu w podwójne lub poczwórne kółka są bardzo praktyczne i pozwalają zapomnieć o bólu pleców spowodowanym noszeniem ciężkiej torby na ramieniu. Rączka z regulowaną wysokością umożliwia dokładne dopasowanie walizki do wzrostu podróżującego, co także bezsprzecznie podnosi komfort poruszania się między terminalami.

Mala-walizka-PUCCINI-PP010-Havana-granatowa-9044_2

Ochrona cennych rzeczy

Walizka kabinowa zapewnia zarówno ochronę delikatnych rzeczy wewnątrz, jak i zmniejsza ryzyko kradzieży. Solidny stelaż umożliwia przewożenie kruchych pamiątek bez obaw, że mogą one ulec zniszczeniu. Bagaż taki znacznie trudniej przeciąć niż chociażby torbę na ramię lub plecak, co skutecznie utrudnia działania złodziejom. Dodatkowo można wyposażyć ją w kłódkę taką samą jak przy bagażu rejestrowanym, co uniemożliwi otwarcie jej przez osoby nieuprawnione w przypadku zgubienia lub pomieszania się bagaży w czasie opuszczania samolotu w pośpiechu.

Różnorodność rozwiązań

Walizki kabinowe dostępne są zarówno w wersji materiałowej, jak i w postaci skorupy, dzięki czemu spełnią oczekiwania zarówno tych potrzebujących wytrzymałych rozwiązań, jak i tych oczekujących dodatkowych kieszeni zewnętrznych, w których można przechowywać dokumenty, bilety lotnicze lub telefon komórkowy. Wewnętrzne pasy oraz komory, na które podzielone są walizki kabinowe to również szansa na lepszą organizację przestrzeni oraz możliwość oddzielenia chociażby brudnych butów od reszty rzeczy. Walizka ma również tę przewagę nad torbą, że znajdujące się w niej ubrania są chronione przed gnieceniem się.

Uniwersalny rozmiar

Walizki kabinowe wyposażone są często w funkcję umożliwiającą poszerzenie oraz zwężanie przestrzeni. Jest to niezwykle istotne w przypadku różnorodnych oczekiwań linii lotniczych, co to wymiarów bagażu podręcznego. To także wygodne rozwiązanie pozwalające dostosować rozmiary walizki do aktualnego zapotrzebowania. Ogólnie, jednak taka walizka na kółkach pozwala bez problemu spakować się na niezbyt długie wakacje, co daje szansę na zaoszczędzenie na bagażu rejestrowanym, który jest coraz częściej dodatkowo płatny.

Walizka kabinowa dla każdego

Walizka kabinowa jest uniwersalna nie tylko pod kątem rozmiaru, ale również, jeśli chodzi o potencjalnego użytkownika. Tańsze wersje świetnie sprawdzą się w przypadku osób rzadziej podróżujących lub też tych preferujących tanie podróżowanie, zaś droższe odpowiedzą na potrzeby osób wyjeżdżających w podróże służbowe. Eleganckie walizki świetnie wpasują się w wizerunek biznesmena, a dodatkowo wyposażone w oddzielną kieszeń na laptop, są więc niezwykle praktyczne.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel