Życie na walizkach – ale na jakich?

2017-10-23
Życie na walizkach – ale na jakich?

Wyjazd na urlop a wyjazd w podróż biznesową to zupełnie dwie różne kwestie. Niektórzy ludzie podróżują dla przyjemności, inni są niejako zmuszeni, by ciągle przebywać w drodze, bo pozwala im to na zawodowy rozwój. Nie sposób wartościować, czy taki tryb życia jest słuszny i przyjemny, jednak bez wątpienia wymaga wielu wyrzeczeń oraz odpowiedniego przygotowania. Jedną z kluczowych w takiej sytuacji spraw będzie kupno walizek i toreb podróżnych, dzięki którym nasze przemieszczanie stanie się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze. Na jakie się zdecydować?

Jakie walizki dla obieżyświata?

Nie mając stałego miejsca pobytu jesteśmy zmuszeni ciągle transportować sporą ilość osobistych, a często także wartościowych rzeczy, ze sobą. Z pewnością jednym z najważniejszych czynników będzie wtedy komfort przemieszczania się z bagażem, jego zabezpieczenie, a także pojemność walizek. Co za tym idzie – główne znaczenie przy wyborze będzie miała jakość sprzętu, precyzja wykonania i trwałość materiału. Bezwzględnie powinniśmy sięgnąć po modele z najwyższej półki. Takie, które przetrwają w każdych warunkach i bez uszczerbku dla swojego stanu będą niezmiennie służyć przez długi czas.

Walizka czy torba? A może jedno i drugie?

Będąc stale w trasie potrzebujemy znacznie więcej rzeczy niż gdybyśmy tylko wyruszyli na tygodniowy urlop. Musimy więc przede wszystkim wybrać model, który pozwoli zmieścić cały niezbędnik. Czasem nawet duża walizka nie będzie wystarczająca, dlatego warto zaopatrzyć się w torbę, która będzie stanowiła zarazem dodatkowe miejsce, jak i w niektórych przypadkach podręczny bagaż. Mając do dyspozycji dwie pojemne torby z dużą ilością różnorodnych przegródek, łatwo spakujemy wszystko, czego nam potrzeba, zachowamy porządek czy posegregujemy rzeczy, a jeśli zajdzie taka potrzeba – zmieścimy też dodatkowe przedmioty zakupione na miejscu.

Torba-podrozna-PUCCINI-BM-20581-czarna-9886_1


Duza-walizka-PUCCINI-EM-50720-A-Parma-czerwona-11659_6

Wygoda w transporcie

Bez względu na to czy przemieszczamy się autem czy też publicznymi środkami transportu, powinniśmy zadbać o to, aby walizka zapewniała jak największy komfort w trakcie podróżowania z nią. Tutaj główną zaletę będą stanowiły solidne, terenowe kółka, odpowiednie w przypadku różnych rodzajów nawierzchni, a także wysuwana rączka z możliwością regulacji, umożliwiającą dostosowanie długości do wzrostu użytkownika. Nie bez znaczenia będą także parametry sprzętu – poręczna walizka powinna mieć odpowiednie wymiary i być stosunkowo lekka.

Torba-podrozna-na-kolach-OGIO-STOKE-12001-501-czerwono-czarna-6622_1

Bezpieczeństwo

Do dodatkowych funkcji wielu walizek zalicza się zastosowanie zamka zabezpieczającego. Tzw. system TSA uniemożliwi kradzież, co będzie szczególnie ważne dla osób podróżujących liniami lotniczymi. W kwestii zabezpieczeń istotne znaczenie ma również sama forma walizki – zwłaszcza dla przewożonych przedmiotów. Mając w swoim bagażu elektronikę, delikatne sprzęty czy akcesoria warto wybrać model sztywny, z dodatkowym stelażem albo nawet zaopatrzyć się w specjalną torbę na laptopa. W ten sposób uda się uniknąć niechcianych usterek, o które przecież nie trudno podczas ciągłego transportu z miejsca na miejsce.

Duza-walizka-PUCCINI-PC020-Stockholm-zlota-11616_1


Torba-na-laptopa-AMERICAN-TOURISTER-At-Work-granatowa-13-3-14-1-11799_1
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel